ChessPad
Wersja 2.0.1 sierpień 2009

Dla tworzących biuletyny turniejowe

Nieco zapomniany już, a bardzo wygodny np. do tworzenia biuletynów turniejowych program ChessPad którego autorem jest Mark van der Leek przeżywa drugą młodość. Autor mimo wcześniejszych zapowiedzi wrócił do ulepszania programu, który teraz jest w stanie obsługiwać bazy dowolnej wielkości. Niewielkie rozmiary i brak potrzeby instalowania - wystarczy program po prostu skopiować do dowolnego katalogu, natychmiast jest gotowy do użytku - czynią z tego narzędzia wyjątkowo wygodny produkt. Obsługa formatu pgn pomaga przenosić zbiory między różnymi bazami danych.

ChessPad

Program potrafi tworzyć drzewo wariantów z załadowanej bazy, wyświetlać listę partii, kopiować partie do pliku pgn, do pliku tekstowego, do pliku html, do pliku oraz do pliku rtf. Czasem bardzo istotne jest utworzenie diagramu, program umożliwia to za pomocą zwykłego kopiowania jako bitmapy.
W przypadku przygotowywania partii do publikacji wygodnie jest skorzystać z możliwości podłączenia programu analizującego Crafty, w który należy zaopatrzeć się osobno.

http://szachowavistula.pl/vistula/

vistula (at) astercity (dot) net