50-lecie ICCF

turnieje korespondencyjne 2001

 
Z okazji 50-lecia ICCF organizowane są ogólnodostępne turnieje korespondencyjne
 
1. Otwarty Jubileuszowy Turniej ICCF rozgrywany za pomocą poczty elektronicznej (tempo gry: 60 dni/ 10 posunięć). 
 
3-etapowy: 11-osobowe grupy w eliminacjach, 11-15 uczestników w grupach półfinałowych i w finale. Zdobywcy 1. i 2. miejsca oraz miejsc z nimi dzielonych awansują do następnych etapów. Wszyscy półfinaliści otrzymują prawo gry w klasie M, a finaliści - w półfinale mistrzostw świata (e-mail). Zwycięzca turnieju uzyska prawo gry w najbliższym finale mistrzostw świata (e-mail), a zawodnicy z 2-4. miejsca (włączając miejsca dzielone) - w turnieju kandydackim (3/4-finału) mistrzostw świata. Finaliści otrzymają bezpłatną roczną prenumeratę magazynu ChessBase (6 wydań) i Księgę Jubileuszową ICCF. Wyniki wszystkich partii będą zaliczane do rankingu. Przy spełnieniu warunków regulaminowych wyznaczone zostaną normy na tytuły. 
 
Zgłoszenia przyjmowane będą przez Internet na witrynie ICCF pod adresem http://www.iccf.com do 15.7.2001 r., planowany start 1.9.2001 r. 
 
2. Otwarty Jubileuszowy Turniej ICCF rozgrywany systemem pocztowym (tempo gry: 30 dni/ 10 posunięć). 
 
2-etapowy: 10 partii w eliminacjach rozgrywanych systemem Silli'ego w grupach wieloosobowych. Liczba awansujących do finału będzie uzależniona od całkowitej liczby zgłoszeń do turnieju. Liderzy grup eliminacyjnych uzyskają możliwość gry w półfinale mistrzostw świata. Zwycięzca finału awansuje do finału mistrzostw świata, a zdobywcy 2-4. miejsca (włączając miejsca dzielone) do 3/4-finału mistrzostw świata. 15 najlepszych w finale otrzyma roczną prenumeratę ChessBase i Księgę Jubileuszową ICCF. Zgłoszenia przyjmuje pocztą lotniczą: Dr G-M. Tani, Via Tripoli 20, I-10136 Torino, Włochy lub pocztą elektroniczną: giantani@katamail.com w terminie do 15.8.2001 r., planowany start 1.11.2001 r. 
 
Uwaga: w każdym turnieju przysługuje zgłoszenie tylko do jednej grupy. Wpisowego nie ma!

Witold Bielecki

 

 

Valid HTML 4.01!