Chwała królowej (2)

Glory to the Queen

Informacja o analogicznym wydarzeniu w Gdyni, gdzie festiwal też się równolegle odbywa

Uwaga: wydarzenie przeniesione na wrzesień

niedziela, 30 maja | 10:30 | czerwone patio przy Gdyńskim Centrum Filmowym
Symultana z arcymistrzynią szachową Agnieszką Brustman przed filmem CHWAŁA KRÓLOWEJ
Partner: Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy

Nieważne, czy ostatni raz graliście w szachy w dzieciństwie czy co weekend ogrywacie swoich sąsiadów. Zapraszamy do sprawdzenia swoich umiejętności w partii z Agnieszką Brustman. Nasza arcymistrzyni rozegra symultanę z dziesięcioma wybranymi osobami.

Zapisy (do 10 uczestników ) pod adresem: info@gcf.org.pl, (podaj imię nazwisko, wiek, poziom zaawansowania) Należy również posiadać bilet na jeden z festiwalowych pokazów filmu „Chwała królowej”. Szachy będą czekały w plenerze, na czerwonych schodach obok GCF-u.

i potem kolejne wydarzenie tego dnia:

niedziela, 30 maja | 13:30 | sala Warszawa
Partia w szachy z polską Beth Harmon. Spotkanie z arcymistrzynią oraz sędzią szachową klasy międzynarodowej, Agnieszką Brustman, po filmie CHWAŁA KRÓLOWEJ
Partner: Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy

Agnieszka Brustman reprezentowała Polskę w 9 Olimpiadach szachowych, grając jako liderka z najlepszymi na świecie przez prawie 20 lat. Czterokrotnie otrzymała medale „Za wybitne osiągnięcia sportowe”. Opowie nam, jak samotnie walczyła całą plejadą zawodniczek z ZSRR i jak to jest być najlepszą szachistką Polski. W Chaltubo w Gruzji w roku 1988 roku awansowała do turnieju, w którym była jedyną zawodniczką spoza ZSRR. W obu turniejach zajęła dwukrotnie VI miejsce, co wówczas odpowiadało siódmej pozycji na świecie. W obu walczyła z najlepszymi siedmioma szachistkami świata, w tym z Gruzinkami, o których opowiada nasz film. Agnieszka Brustman ma w swoim dorobku również krótki epizod filmowy – w roku 1988 zagrała symultanistkę w „Dekalogu I” Krzysztofa Kieślowskiego.

Prowadzący:
Przemek Rydzewski – współtwórca i koordynator trójmiejskiej edycji Millennium Docs Against Gravity.

Vistula Chess Monthly

Logo Vistula