W Warszawie w dniach 24.04. - 7.05.2004 odbywają się szachowe championaty mężczyzn i kobiet.
W pomieszczeniach widocznego z daleka, blisko 49-letniego wieżowca, znanego jako Pałac Kultury i Nauki, o tytuły mistrzowskie rywalizowało 14 zawodników i 12 zawodniczek. Ostatnia runda została rozegrana w piątek, w godzinach
porannych, zaś uroczystość zakończenia mistrzostw i rozdania nagród odbyła się w godzinach wieczornych. |
W turnieju męskim medale zdobyli Bartłomiej Macieja, Michał Krasenkow i Robert Kempiński. W turnieju kobiecym po dogrywce złoty medal zdobyła Monika Soćko, srebrny Iweta Radziewicz, brązowy Beata Kądziołka. Partie czołówki były dostępne on-line w trakcie trwania rundy. |
Najwięcej zwycięstw odnotowali Bartłomiej Macieja i Łukasz Cyborowski, Bez porażki turniej zakończyli Michał Krasenkow i Robert Kempiński. Wśród kobiet po 7 zwycięstw odniosły Monika Soćko (wliczając dogrywkę) i Iweta Radziewicz. Jako jedyna Monika Soćko zakończyła turniej bez porażki. Turniej toczył się w atmosferze ostrej rywalizacji, wiele partii miało ekscytujący przebieg. |
|
Wyniki mężczyzn po 13 rundach. |
M. Nazwisko, Imię FIDE Klub Pkt. Berg.
1 MACIEJA, Bartłomiej 2633 Polonia Warszawa 9.0 54.00
2-4 KRASENKOW, Michał 2609 Polonia Warszawa 8.5 52.50
KEMPINSKI, Robert 2586 Polonia Warszawa 8.5 51.25
GDAŃSKI, Jacek 2529 Polonia Warszawa 8.5 49.50
5-7 MITOŃ, Kamil 2563 GKSz Polfa Grodzisk Mazowiecki 8.0 46.50
JAKUBIEC, Artur 2532 PTSz Płock 8.0 44.50
CYBOROWSKI, Łukasz 2565 GKSz Polfa Grodzisk Mazowiecki 8.0 42.00
8 MARKOWSKI, Tomasz 2605 Polonia Warszawa 6.5 35.00
9 JARACZ, Paweł 2539 AZS UMCS Lublin 6.0 33.50
10-11 SOĆKO, Bartosz 2579 Polonia Warszawa 5.5 33.25
JAKUBOWSKI, Krzysztof 2492 Juvena Hańcza Suwałki 5.5 30.00
12 MURDZIA, Piotr 2455 ASSz Miedź Legnica 4.5 26.75
13 ŁAGOWSKI, Patryk 2425 Damis Warszawa 3.0 16.50
14 MIŚTA, Aleksander 2517 MLKS Ostródzianka Ostróda 1.5 7.75
|
|
Wyniki turnieju kobiet po 11 rundach |
M. Nazwisko, Imię FIDE Klub Pkt. Berg.
1-2 SOĆKO, Monika 2408 Polonia Warszawa 8.5 43.25
RADZIEWICZ, Iweta 2444 GKSz Polfa Grodzisk Mazowiecki 8.5 39.25
3-4 KADZIOLKA, Beata 2261 Damis Warszawa 7.5 38.25
DWORAKOWSKA, Joanna 2395 PTSz Płock 7.5 34.75
5 KRUPA, Monika 2220 AZS Politechnika Wrocław 7 29.25
6 ZIELIŃSKA, Marta 2411 ASSz Miedź Legnica 6.5 26.75
7 NOWAK, Dominika 2155 Szombierki Bytom 5.5 21.75
8 SZCZEPKOWSKA, Karina 2274 MKSz Rybnik 4 21.75
9 KUPCZYK, Edyta 2163 HetMaN Szopienice 3.5 13.50
10-11 CZARNOTA, Dorota 2222 Klos Czarny Kon Olkusz 3 13.50
MATRAS, Agnieszka 2269 MKSz Rybnik 3 11.50
12 GAPA, Sylwia 2040 LKS Centrum Łódź 1.5 5.50
|
|
|
Tabela końcowa turnieju mężczyzn |
|
M. | Zawodnik | FIDE | Tyt. | Wiek | Fed. | Pkt. | M | K | K | J | M | G | C | J | M | J | S | M | L | M | Perf Chg |
1: | Macieja, Bartłomiej | 2633 | gm | 26 | POL | 9.0 / 13 | X | 0 | = | 1 | 1 | = | 1 | = | = | = | 1 | = | 1 | 1 | 2679 +8 |
2: | Krasenkow, Michał | 2609 | gm | 40 | POL | 8.5 / 13 | 1 | X | = | = | = | = | = | 1 | = | 1 | = | = | = | 1 | 2650 +7 |
3: | Kempiński, Robert | 2586 | gm | 26 | POL | 8.5 / 13 | = | = | X | = | = | = | 1 | = | 1 | = | = | 1 | = | 1 | 2651 +10 |
4: | Gdański, Jacek | 2529 | gm | 33 | POL | 8.5 / 13 | 0 | = | = | X | = | 1 | = | = | 1 | = | 1 | 1 | = | 1 | 2656 +23 |
5: | Mitoń, Kamil | 2563 | gm | 20 | POL | 8.0 / 13 | 0 | = | = | = | X | 1 | = | 1 | = | = | = | = | 1 | 1 | 2630 +12 |
6: | Jakubiec, Artur | 2532 | gm | 30 | POL | 8.0 / 13 | = | = | = | 0 | 0 | X | 1 | = | = | = | 1 | 1 | 1 | 1 | 2632 +18 |
7: | Cyborowski, Łukasz | 2565 | gm | 23 | POL | 8.0 / 13 | 0 | = | 0 | = | = | 0 | X | 1 | = | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2630 +10 |
8: | Markowski, Tomasz | 2605 | gm | 28 | POL | 6.5 / 13 | = | 0 | = | = | 0 | = | 0 | X | = | = | 1 | = | 1 | 1 | 2540 -12 |
9: | Jaracz, Paweł | 2539 | gm | 28 | POL | 6.0 / 13 | = | = | 0 | 0 | = | = | = | = | X | = | 0 | = | 1 | 1 | 2516 -4 |
10: | Soćko, Bartosz | 2579 | gm | 25 | POL | 5.5 / 13 | = | 0 | = | = | = | = | 0 | = | = | X | 0 | = | 1 | = | 2485 -18 |
11: | Jakubowski, Krzysztof | 2492 | fm | 20 | POL | 5.5 / 13 | 0 | = | = | 0 | = | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | = | 1 | = | 2492 +0 |
12: | Murdzia, Piotr | 2455 | im | 29 | POL | 4.5 / 13 | = | = | 0 | 0 | = | 0 | 0 | = | = | = | = | X | = | = | 2441 -1 |
13: | Łagowski, Patryk | 2425 | im | 19 | POL | 3.0 / 13 | 0 | = | = | = | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | = | X | 1 | 2343 -12 |
14: | Miśta, Aleksander | 2517 | gm | 21 | POL | 1.5 / 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | = | = | = | 0 | X | 2211 -43 |
|
|
|
Tabela końcowa turnieju kobiet |
|
M. | Nazwisko, Imię | FIDE | Tyt. | Wiek | Fed. | Pkt. | S | D | R | K | K | Z | N | S | K | C | M | G | Perf Chg |
1: | Soćko, Monika | 2408 | wgm | 26 | POL | 9.5 / 12 | XX | =1 | =. | 1. | 1. | =. | 1. | 1. | 1. | =. | =. | 1. | 2506 +13 |
2: | Radziewicz, Iweta | 2444 | wgm | 23 | POL | 8.5 / 12 | =0 | XX | 0. | =. | 1. | 1. | =. | 1. | 1. | 1. | 1. | 1. | 2431 -2 |
3: | Kądziołka, Beata | 2261 | wim | 17 | POL | 7.5 / 11 | =. | 1. | XX | =. | =. | =. | 1. | =. | 0. | 1. | 1. | 1. | 2405 +22 |
4: | Dworakowska, Joanna | 2395 | wgm | 25 | POL | 7.5 / 11 | 0. | =. | =. | XX | 1. | =. | 1. | 0. | 1. | 1. | 1. | 1. | 2394 -1 |
5: | Krupa, Monika | 2220 | wim | 26 | POL | 7.0 / 11 | 0. | 0. | =. | 0. | XX | 1. | 1. | 1. | 1. | =. | 1. | 1. | 2378 +24 |
6: | Zielińska, Marta | 2411 | wgm | 26 | POL | 6.5 / 11 | =. | 0. | =. | =. | 0. | XX | 0. | 1. | 1. | 1. | 1. | 1. | 2326 -13 |
7: | Nowak, Dominika | 2155 | - | 20 | POL | 5.5 / 11 | 0. | =. | 0. | 0. | 0. | 1. | XX | 0. | 1. | 1. | 1. | 1. | 2282 +20 |
8: | Szczepkowska, Karina | 2274 | wfm | 16 | POL | 4.0 / 11 | 0. | 0. | =. | 1. | 0. | 0. | 1. | XX | 1. | =. | 0. | 0. | 2169 -17 |
9: | Kupczyk, Edyta | 2163 | - | 19 | POL | 3.5 / 11 | 0. | 0. | 1. | 0. | 0. | 0. | 0. | 0. | XX | 1. | =. | 1. | 2148 -1 |
10: | Czarnota, Dorota | 2222 | wfm | 16 | POL | 3.0 / 11 | =. | 0. | 0. | 0. | =. | 0. | 0. | =. | 0. | XX | 1. | =. | 2101 -17 |
11: | Matras, Agnieszka | 2269 | wim | 21 | POL | 3.0 / 11 | =. | 0. | 0. | 0. | 0. | 0. | 0. | 1. | =. | 0. | XX | 1. | 2097 -24 |
12: | Gapa, Sylwia | 2040 | - | 20 | POL | 1.5 / 11 | 0. | 0. | 0. | 0. | 0. | 0. | 0. | 1. | 0. | =. | 0. | XX | 1975 -6 |
|
|
Play off Iweta Radziewicz 0-1 Monika Soćko |
|
Info: http://www.zagraj.pl/chess/mp2004/ |
Partie (games) |
|
|
http://szachowavistula.pl/vistula/ |
|
vistula (at) astercity.net |