119. Zawody Szachbem

Warszawa maj 2006

Turnieje szachowe dla dzieci i rodziców.

W sobotę 13 maja w w Ośrodku Kultury i Edukacji Bemowo odbyły się po raz 119. zawody szachowe "Szachbem".
W grupie do lat 8 zwyciężył Michał Maciążek 7 pkt. z 7 partii. Zwycięzca grał pomysłowo prezentując niezłą technikę gry. Manewry w wykonaniu młodziutkiego szachisty dezorganizowały obronę strony przeciwnej, stwarzając narastające zagrożenie. Wrażenie robiła nienaganna koncentracja podczas gry. Jest to zapewne efekt niedawnego startu w mistrzostwach szkolnych w Kalitei w Grecji. Michał zajął tam w grupie do 9 lat 40. miejsce z 4 punktami. Jeszcze lepszy wynik zaprezentowała tam Kinga Pastuszko zdobywając 5 pkt. i 23 miejsce.

Kinga Pastuszko i Michał Maciążek

Drugie miejsce zajął Bartosz Rytel 6 pkt., kolejne miejsca zajęli Marek Chomczyk, Kinga Pastuszko, Tomasz Rzepliński, Aleksy Kozakow, Jan Wojciechowski, Karol Kłopocki wszyscy po 4 pkt.
W punktacji Grand Prix, której ostateczne podsumowanie odbędzie się 10 czerwca prowadzi Michał Maciążek, 162,23 pkt.,

W punktacji Grand Prix sklasyfikowanych jest 51 dzieci.

W turnieju głównym zwyciężył Maciej Kukawski 2264 7 pkt. przed Sławomirem Liberadzkim 2079 6 pkt., Łukaszem Wójcickim 1830 5 pkt., Tadeuszem Moskwińskim 2153 5 pkt. itd. W sumie w punktacji Grand Prix sklasyfikowanych jest 47 szachistów i szachistek, prowadzi Tadeusz Moskwiński mający 416 pkt.

Tadeusz Moskwiński

Najbliższy turniej odbędzie się w dniu 10 czerwca 2006r.

Zawody mają charakter cykliczny, rozgrywane są w roku szkolnym od września do czerwca.

Zapraszamy wszystkich chętnych na przygodę z szachami!