W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozegrano doroczny Międzynarodowy Turniej Szachowy Dzieci i Młodzieży "SUWALIADA-2002" zorganizowany przez Klub Szachowy "Juvena Hańcza" Suwałki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.. |
Sponsorzy imprezy: |
- Firma Piekarniczo-Cukiernicza "JANZA" w Suwałkach, |
- Targowiska Miejskie Spółka z o.o. w Suwałkach, |
- Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe "LOBUD" w Suwałkach, |
- Polam-Suwałki, Spółka z o.o. |
|
Klasyfikacja drużynowa |
|
1. | K.Sz. "Juvena Hańcza" | Suwałki | 45,0 | pkt. |
2. | UMKSz. "Jaćwież" | Suwałki | 38,0 | pkt.. |
3. | UKS "Żak" | Łomża | 22,0 | pkt. |
4. | MLKS "Czarni" | Olecko | 20,0 | pkt. |
5. | K.Sz. Szaulai | Litwa | 15,5 | pkt. |
6. | K.Sz. Wilno | Litwa | 13,0 | pkt. |
7. | MUKS "Stoczek-45" | Białystok | 9,0 | pkt. |
8. | LKS "Augustovia" | Augustów | 8,5 | pkt. |
9. | BTSzach. | Białystok | 4,5 | pkt. |
10. | GCK "Debiut" | Giżycko | 3,5 | pkt. |
|
|
W poszczególnych grupach czołowe miejsca zajęli: |
Juniorzy do lat 16 : |
1. | CMIL, | Anton | (Szaulai Litwa) | 7,5 | pkt. |
2. | WARAKOMSKI, | Tomasz | (Juvena Hańcza Suwałki) | 7,0 | pkt. |
3. | NORMANTAS, | Taurs | (SzaulaiLitwa) | 6,5 | pkt. |
4. | KWIATKOWSKI, | Maciej | (JuvenaHańcza Suwałki) | 6,5 | pkt. |
5. | RANT, | Paweł | (Jaćwież Suwałki) | 5,0 | pkt. |
6. | JASIŃSKI, | Rafał | (Juvena Hańcza Suwałki | 3,5 | pkt. |
|
|
Juniorzy do lat 19: |
1. | KAŹMIERCZAK, | Rafał | (Czarni Olecko) | 5,0 | pkt. |
2. | SAWICKI, | Grzegorz | (Juvena Hańcza Suwałki) | 4,5 | pkt. |
3. | JUSZKOWSKI, | Kamil | (Żak Łomża) | 3,5 | pkt. |
|
|
Juniorki do lat 15 : |
|
1. | WILCZYŃSKA, | Małgorzata | (Jaćwież Suwałki) | 7,5 | pkt. |
2. | KOZAK, | Magdalena | (Juvena Hańcza Suwałki) | 7,0 | pkt. |
3. | BURA, | Alicja | (Juvena Hańcza Suwałki) | 4,5 | pkt. |
4. | RASZKIEWICZ, | Agnieszka | (Jaćwież Suwałki) | 2,5 | pkt. |
5. | RANT, | Izabela | (JaćwieżSuwałki) | 2,5 | pkt. |
|
|
Juniorki do lat 19: |
|
1. | SOBOCIŃSKA, | Małgorzata | (Żak Łomża) | 5,5 | pkt. |
2. | KOSAKOWSKA, | Anna | (Jaćwież Suwałki) | 3,5 | pkt. |
3. | MASŁOWIECKA, | Krystyna | (Czarni Olecko) | 2,0 | pkt. |
|
|
Juniorzy do lat 13: |
|
1. | WALCZAK, | Rafał | (Augustovia Augustów) | 8,5 | pkt. |
2. | RYSZKIEWICZ, | Adam | (Jaćwież Suwałki) | 8,0 | pkt. |
3. | LEWIARZ, | Piotr | (Żak Łomża) | 7,0 | pkt. |
4. | BRZĘK, | Damian | (Juvena Hańcza Suwałki) | 5,5 | pkt. |
5. | SAWICKI, | Mateusz | (Juvena Hańcza Suwałki) | 5,5 | pkt. |
6. | RANT, | Marcin | (Jaćwież Suwałki) | 4,5 | pkt. |
|
|
Juniorzy do lat 10: |
1. | SLIKAS, | Laurynas | (Szaulai Litwa) | 8,0 | pkt. |
2. | TILVIKAS, | Justas | (Szaulai Litwa) | 8,0 | pkt. |
3. | MIRAUSKAS, | Edwinas | (Szaulai Litwa) | 7,0 | pkt. |
4. | SESKAS, | Tomas | (Szaulai Litwa) | 6,0 | pkt. |
5. | SOWUL, | Bartosz | (Juvena Hańcza Suwałki) | 5,5 | pkt. |
6. | RALYS, | Vincas | (Szaulai Litwa) | 5,0 | pkt. |
|
|
Juniorki do lat 11: |
|
1. | BATKOVSKYTE, | Domynika | (Wilno Litwa) | 10,0 | pkt. |
2. | RYSZKIEWICZ, | Anna | (Jaćwież Suwałki) | 9,0 | pkt. |
3. | GÓRALSKA, | Melania | (Czarni Olecko) | 7,5 | pkt. |
4. | BURZYŃSKA, | Aleksandra | (Jaćwież Suwałki) | 6,5 | pkt. |
5. | OLENDER, | Anna | (Czarni Olecko) | 5,5 | pkt. |
6. | BRYNDA, | Joanna | (Czarni Olecko) | 4,5 | pkt. |
|
|
Juniorki do lat 7: |
|
1. | GRZANECKA, | Katarzyna | (Juvena Hańcza Suwałki) | 3,5 | pkt. |
2. | BOBROWSKA, | Diana | (Juvena Hańcza Suwałki) | 3,0 | pkt. |
3. | TARASIEWICZ, | Agnieszka | (Juvena Hańcza Suwałki) | 1,5 | pkt. |
|
|
Juniorzy do lat 7: |
|
1. | OŁÓW, | Kacper | (Juvena Hańcza Suwałki) | 8,0 | pkt. |
2-4. | GAŁASZEWSKI, | Patryk | (Juvena Hańcza Suwałki) | 7,0 | pkt. |
2-4. | OLSZEWSKI, | Mateusz | (Juvena Hańcza Suwałki) | 7,0 | pkt. |
2-4. | MALEC, | Sebastian | (Stoczek-45 Białystok) | 7,0 | pkt. |
5. | PIETRUSZEWSKI, | Marcin | (Juvena Hańcza Suwałki) | 6,0 | pkt. |
6. | NOVIKOV, | Nikita | (Wilno Litwa) | 3,0 | pkt. |
|
|
Jerzy Ciruk |