Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

Lublin 2016

Lublin gościł w czerwcu uczestników Mistrzostw Polski w grze błyskawicznej. Zawody były rozgrywane w konkurencjach indywidualnej i drużynowej.

Mistrzem Polski został łukasz Cyborowski 12,5 pkt. przed Zbigniewem Paklezą 12 pkt. i Bartoszem Soćko 11 pkt. W turnieju startowało 97 uczestników.

W Mistrzostwach Polski Kobiet startowało 30 zawodniczek, turniej wygrała Monika Soćko 13 pkt. z 15 partii, przed Klaudią Kulon i Aleksandrą Lach, po 11 pkt.

W zawodach drużynowych zwyciężył zespół Sz.S.O.N. "Zagłębie" Dąbrowa Górnicza w składzie Zbigniew Pakleza, Marcin Dziuba, Artur Jakubiec, Paweł Weichhold 22 pkt., drugie miejsce zajęła drużyna Wasko HETMAN Katowice w składzie Bartosz Soćko, Grzegorz Gajewski, Kamil Mitoń, Krzysztof Bulski 20 pkt., trzecie miejsce zdobyła drużyna TS Wisła Kraków w składzie Maciej Klekowski, Dariusz Mikrut, Michał Matuszewski, Radosław Barski 18 pkt. W sumie startowało 19 zespołów z całej Polski.

W turnieju drużynowym kobiet wygrał zespół MKSz Rybnik w składzie Karina Szczepkowska-Horowska, Angelika Dziodzio, Wiktoria Cieślak Wiktoria 22 pkt. (32,5),drugie miejsce zajął zespół OKSiR Wisznia Mała grający w składzie Marta Bartel, Ewa Przeździecka, Barbara Kurtyka 22 pkt. (29,5), trzecie miejsce przypadło drużynie APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny grającej w składzie Michalina Botor, Joanna Górecka, Hanna Leks 16 pkt. (25,5).