Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych
Lublin 2015
Zawody rozegrane w dniu 21.06.2015 w Lublinie w siedzibie Starostwa Powiatowego zgromadziły 106 uczestników. Wśród zawodników ton nadawała grupa ośmiu arcymistrzów, okupujących czoło tabeli. Zwyciężył znakomitym wynikiem 12,5 pkt. z 15 partii arcymistrz Bartosz Soćko, dwukrotny mistrz Polski, specjalista w grze szybkiej i błyskawicznej (12 zywcięskich partii!). Srebrny medal zdobył Aleksander Miśta, brązowy medal Łukasz Cyborowski, obaj zgromadzili po 12 pkt.
Złoty medal Bartosz Soćko
Srebrny medal Aleksander Miśta
Brązowy medal Łukasz Cyborowski
Wyniki końcowe Lublin 21.06.2015
M. | Tyt. | Nazwisko Imię | FIDE | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Zw. | |
1 | GM | Soćko, Bartosz | B 2571 | KSz HETMAN Katowice | 12,5 | 125,50 | 145,00 | 12 | |
2 | GM | Miśta, Aleksander | B 2485 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 12,0 | 125,00 | 145,50 | 10 | |
3 | GM | Cyborowski, Lukasz | B 2622 | LKS Wrzos Międzyborów | 12,0 | 123,00 | 142,50 | 10 | |
4 | GM | Dziuba, Marcin | B 2557 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 10,5 | 123,50 | 143,50 | 9 | |
5 | GM | Piorun, Kacper | B 2497 | KSZ Stilon Gorzów Wlkp. | 10,5 | 122,50 | 142,00 | 9 | |
6 | IM | Krysztofiak, Marcin | B 2436 | ŻTMS Baszta Żnin | 10,0 | 119,00 | 138,50 | 7 | |
7 | GM | Maksimenko, Andrei | B 2545 | ŻTMS Baszta Żnin | 10,0 | 115,00 | 134,00 | 9 | |
8 | FM | Skawinski, Arkadiusz | B 2296 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin | 9,5 | 123,50 | 143,00 | 8 | |
9 | IM | Kanarek, Marcel | B 2443 | AKSz Hetman-Politechnika Koszalin | 9,5 | 121,50 | 141,00 | 7 | |
10 | GM | Jaracz, Paweł | B 2567 | ŻTMS Baszta Żnin | 9,5 | 119,50 | 138,50 | 8 | |
11 | IM | Kuźmicz, Krystian | B 2508 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 9,5 | 116,00 | 135,00 | 7 | |
12 | m | Stoma, Paweł | 2359 | KSz DRAKON Lublin | 9,5 | 113,00 | 132,50 | 9 | |
13 | IM | Szymański, Marcin | 2398 | LKS Wrzos Miedzyborów | 9,5 | 108,50 | 127,00 | 9 | |
14 | k | Polkowski, Piotr | B 2239 | KSz DRAKON Lublin | 9,5 | 107,50 | 123,50 | 9 | |
15 | FM | Pacuszka, Tomasz | B 2299 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 9,5 | 104,50 | 122,50 | 8 | |
16 | k | Sypień, Mateusz | B 2242 | WP/ Jasło | 9,5 | 104,00 | 118,50 | 8 | |
17 | k | Sycz, Dariusz | B 2088 | WP/ LKS Parnas Stara Wieś | 9,5 | 103,50 | 119,50 | 9 | |
18 | m | Protaziuk, Grzegorz | 2349 | LKS Wrzos Miedzyborów | 9,0 | 116,50 | 136,50 | 7 | |
19 | GM | Grabarczyk, Mirosław | B 2381 | ŻTMS Baszta Żnin | 9,0 | 116,00 | 135,00 | 7 | |
20 | m | Nguyen, Piotr | B 2325 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin | 9,0 | 116,00 | 134,00 | 7 | |
21 | m | Nurkiewicz, Maciej | B 2230 | LKS Wrzos Miedzyborów | 9,0 | 115,00 | 132,00 | 9 | |
22 | m | Piesik, Piotr | B 2391 | UKS Hetman Częstochowa | 9,0 | 114,00 | 132,00 | 8 | |
23 | k | Karpus, Michał | B 2103 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 9,0 | 111,00 | 128,00 | 7 | |
24 | k | Wypych, Dominik | B 2094 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin | 9,0 | 109,50 | 127,50 | 8 | |
25 | k | Kraiński, Sławomir | B 2025 | WP/UKS Rotmistrz Grudziądz | 9,0 | 109,50 | 125,00 | 7 | |
26 | k | Bieluszewski, Piotr | B 2043 | WP/ KSz Start Elbląg | 9,0 | 108,00 | 123,50 | 8 | |
27 | k+ | Łapaj, Mateusz | B 2065 | MCKiS Jaworzno | 9,0 | 106,00 | 121,50 | 8 | |
28 | FM | Kraiński, Aleksander | B 2151 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 9,0 | 100,50 | 115,50 | 9 | |
29 | FM | Plichta, Kamil | B 2392 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin | 8,5 | 122,50 | 141,50 | 8 | |
30 | FM | Borgula, Rafał | B 2219 | ŻTMS Baszta Żnin | 8,5 | 114,00 | 132,50 | 6 | |
31 | k | Duch, Mariusz | B 2227 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin | 8,5 | 108,50 | 127,00 | 7 | |
32 | k+ | Kukuła, Paweł | B 2121 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 8,5 | 106,50 | 123,00 | 7 | |
33 | k | Probola, Ryszard | 2162 | LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski | 8,5 | 106,00 | 123,00 | 8 | |
34 | I++ | Pietocha, Pawel | B 2051 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin | 8,5 | 103,50 | 119,00 | 8 | |
35 | Sanz Losada, Victoriano | B 1980 | Madrid | 8,5 | 99,00 | 112,50 | 8 | ||
36 | k | Probola, Bartosz | 2117 | LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski | 8,0 | 117,00 | 133,50 | 7 | |
37 | I | Bednarski, Dawid | B 1920 | UKS Hetman Częstochowa | 8,0 | 107,50 | 124,00 | 7 | |
38 | k+ | Karbowiak, Adam | B 2199 | WP/ UKS Rotmistrz Grudziądz | 8,0 | 107,00 | 122,50 | 6 | |
39 | I | Suliborski, Artur | B 2060 | KU AZS UMCS Lublin | 8,0 | 106,00 | 121,50 | 7 | |
40 | k | Michalski, Daniel | B 2131 | WP/ KSz Sulechów | 8,0 | 104,50 | 123,00 | 8 | |
41 | I++ | Koziej, Maciej | B 1984 | KU AZS UMCS Lublin | 8,0 | 104,50 | 118,50 | 7 | |
42 | I | Lusio, Daniel | B 1900 | MKS Polonia Przemyśl | 8,0 | 102,00 | 120,00 | 7 | |
43 | k | Kędzierski, Sławomir | B 2054 | WP/ UKSz Hetman Warszawa | 8,0 | 101,50 | 114,50 | 8 | |
44 | I+ | Graczyk, Damian | B 2067 | WP/ KSz HETMAN Katowice | 8,0 | 100,50 | 115,50 | 8 | |
45 | II+ | Chomiuk, Łukasz | B 1661 | Międzyrzec Podlaski | 8,0 | 100,50 | 113,00 | 6 | |
46 | II | Lach, Mateusz | B 1797 | TSz / KSz BYSTROVIA Bystrowice | 8,0 | 98,00 | 112,50 | 8 | |
47 | I | Nowicki, Andrzej | 1845 | TKSz Tarnobrzeg | 8,0 | 97,00 | 109,50 | 7 | |
48 | II | Pękała, Adam | 1981 | Radzyń Podlaski | 8,0 | 96,00 | 110,50 | 7 | |
49 | I | Skwarczyński, Marcin | B 2080 | WP/ ASSz "Lipno" Stęszew | 8,0 | 95,50 | 110,50 | 7 | |
50 | I | Ciechoński, Piotr | B 1803 | KLIM UKSz Gambit Starachowice | 8,0 | 93,00 | 107,00 | 8 | |
51 | I | Pańczak, Tomasz | B 1875 | MKS Polonia Przemyśl | 8,0 | 91,50 | 103,00 | 8 | |
52 | k | Czerw, Dawid | B 1938 | UKS Pionier Jastrzębie Zdrój | 7,5 | 108,50 | 125,00 | 6 | |
53 | I | Lach, Ireneusz | B 1998 | TSz / KSz BYSTROVIA Bystrowice | 7,5 | 105,50 | 121,00 | 7 | |
54 | I | Ostrowski, Robert | B 2043 | KSz DRAKON Lublin | 7,5 | 105,50 | 119,50 | 7 | |
55 | Sanz Wawer, Daniel | B 1757 | UKS Czternastka | 7,5 | 105,00 | 121,00 | 6 | ||
56 | k | Gorzkiewicz, Łukasz | 2140 | LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski | 7,5 | 101,50 | 120,00 | 6 | |
57 | I+ | Siekierski, Pawel | 2005 | LKS Wrzos Miedzyborów | 7,5 | 94,00 | 107,50 | 7 | |
58 | II | Pawłowski, Sławomir | B 1600 | KU AZS KUL Lublin | 7,5 | 93,50 | 107,00 | 7 | |
59 | I | Drob, Marek | B 1741 | LUKS Tempo Ożarów | 7,5 | 85,00 | 98,50 | 7 | |
60 | I | Klimecki, Jacek | B 1960 | LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski | 7,0 | 107,50 | 124,50 | 7 | |
61 | I++ | Szcześniak, Andrzej | B 1982 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 7,0 | 102,00 | 117,00 | 6 | |
62 | I | Pyra, Daniel | B 1862 | KSZ Stilon Gorzów Wlkp. | 7,0 | 97,00 | 112,00 | 6 | |
63 | I+ | Madej, Jarosław | 2078 | KS Cracovia 1906 Kraków | 7,0 | 95,00 | 106,50 | 6 | |
64 | I | Gniado, Radosław | B 1779 | KSz Start Elbląg | 7,0 | 94,50 | 108,00 | 6 | |
65 | II | Dziodzio, Tomasz | B 1658 | MKSz Rybnik | 7,0 | 93,50 | 107,00 | 6 | |
66 | II | Rogoza, Andrzej | B 1792 | LUKS Lubartów | 7,0 | 89,00 | 103,00 | 7 | |
67 | I+ | Maksimenko, Andrei Jr | B 1902 | ŻTMS Baszta Żnin | 7,0 | 88,50 | 104,00 | 6 | |
68 | III | Śnieżek, Marcin | B 1736 | MKS Polonia Przemyśl | 7,0 | 88,00 | 101,50 | 7 | |
69 | II | Kozlowski, Marcin | B 1814 | UKS Hetman Częstochowa | 7,0 | 85,50 | 97,00 | 7 | |
70 | II | Szczygieł, Jakub | B 1722 | KU AZS UMCS Lublin | 7,0 | 83,50 | 94,50 | 6 | |
71 | I | Grabarczyk, Sylwester | B 1655 | SSz Pocztowiec Bydgoszcz | 7,0 | 81,00 | 92,50 | 7 | |
72 | I | Bień, Janusz | 1947 | KU AZS KUL Lublin | 6,5 | 101,50 | 113,00 | 6 | |
73 | I | Szczygieł, Konrad | B 1858 | KU AZS KUL Lublin | 6,5 | 97,50 | 111,00 | 5 | |
74 | II+ | Lach, Tomasz | B 1826 | TSz / KSz BYSTROVIA Bystrowice | 6,5 | 91,50 | 106,50 | 6 | |
75 | k | Kieres, Tadeusz | B 1978 | Kielce | 6,5 | 91,00 | 103,00 | 6 | |
76 | I | Skonieczny, Marek | 1913 | ULKS Niwka Łomazy | 6,5 | 86,50 | 100,00 | 6 | |
77 | II | Mejzner, Mirosław | 0 | Warszawa | 6,5 | 81,00 | 93,00 | 6 | |
78 | II | Pszczoła, Szymon | 1471 | KSz DRAKON Lublin | 6,0 | 94,50 | 109,00 | 5 | |
79 | k | Ściborowski, Mirosław | B 2040 | UKS Rotmistrz Grudziądz | 6,0 | 92,00 | 107,00 | 5 | |
80 | k | Ciechociński, Stefan | 0 | LUKS Tempo Ożarów | 6,0 | 91,50 | 106,00 | 6 | |
81 | II | Grochowski, Kosma | B 1645 | LKSz Lublin | 6,0 | 91,00 | 104,00 | 6 | |
82 | I | Krasowski, Piotr | 1862 | LKSz Lublin | 6,0 | 90,50 | 106,00 | 6 | |
83 | I | Kałuszyński, Andrzej | B 1777 | LKSz Lublin | 6,0 | 88,50 | 103,00 | 6 | |
84 | I++ | Krajewicz, Paweł | 2003 | WP/MCK Aleksandrów Kujawski | 6,0 | 88,50 | 103,00 | 5 | |
85 | II+ | Szeląg, Przemysław | 0 | MKS Polonia Przemyśl | 6,0 | 88,50 | 102,00 | 5 | |
86 | II | Swacha, Jan | B 1545 | SK-S Pegaz Janów Lubelski | 6,0 | 88,00 | 100,00 | 6 | |
87 | II | Ważny, Marcin | B 1485 | LKSz Lublin | 6,0 | 81,00 | 93,00 | 6 | |
88 | II | Chlewiński, Artur | B 1613 | LKSz Lublin | 6,0 | 79,00 | 89,00 | 6 | |
89 | II | Wojcieszyn, Łukasz | B 1645 | LKSz Lublin | 6,0 | 76,50 | 89,50 | 6 | |
90 | k | Spicak, Krzysztof | B 1720 | MAZSzach w Warszawie | 6,0 | 76,00 | 87,00 | 6 | |
91 | II | Wójcik, Bogumił | B 1538 | LKSz Lublin | 5,5 | 89,00 | 103,00 | 5 | |
92 | II | Skawiński, Szymon | 1205 | UKS MDK Radom | 5,5 | 84,50 | 96,50 | 5 | |
93 | II | Skawiński, Marcin | 0 | UKS MDK Radom | 5,5 | 82,00 | 94,00 | 5 | |
94 | V | Zagozdon, Piotr | B 1525 | Opole Lubelskie | 5,5 | 68,50 | 79,50 | 5 | |
95 | II+ | Zuba, Maciej | B 1950 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin | 5,0 | 95,00 | 113,00 | 4 | |
96 | III | Matyjaszczyk, Adrian | 0 | LUKS Lubartów | 5,0 | 80,00 | 89,50 | 4 | |
97 | II | Parol, Krzysztof | B 1531 | MTSz Mińsk Mazowiecki | 5,0 | 75,50 | 87,00 | 4 | |
98 | II | Mazurek, Jakub | B 1356 | LKSz Lublin | 5,0 | 74,50 | 85,00 | 5 | |
99 | III | Pyda, Kamil | B 1193 | LKSz Lublin | 5,0 | 72,50 | 82,50 | 4 | |
100 | III | Wawro, Kacper | 0 | TSz / KSz BYSTROVIA Bystrowice | 5,0 | 69,00 | 80,00 | 4 | |
101 | III | Plichta, Krzysztof | 0 | PG 2 Siedlce | 4,5 | 68,50 | 78,50 | 4 | |
102 | III | Skawiński, Dariusz | 0 | Radom | 4,5 | 62,50 | 73,00 | 3 | |
103 | II | Błaziak, Robert | 0 | Karczmiska | 4,0 | 69,00 | 78,50 | 3 | |
104 | III | Budny, Piotr | B 1464 | KSz Polonia Warszawa | 4,0 | 67,50 | 78,00 | 3 | |
105 | IV | Siedliski, Daniel | 0 | Chodlik | 3,5 | 65,00 | 75,00 | 2 | |
106 | II | Greszeta, Robert | 1527 | LKSz Lublin | 2,5 | 67,00 | 77,50 | 1 |
Szachowa Vistula 1997-2015