ŁÓDZKA LIGA SZACHOWA runda 6

Łódź 2004

W rundzie VI drużynowych rozgrywek ŁLSzach prowadząca drużyna ICHEM zremisowała 3:3 z drużyną SKORPION, podczas gdy druga drużyna w tabeli, VDV Okucia ŁKS pokonała drużynę ARMII 4:2, redukując dystans do lidera do 1 pkt. Tym samym do ostatniej rundy pozostaje otwarta kwestia 1 miejsca.
 
WYNIKI RUNDY VI
 
ICHEM (2)-(4) SKORPION3:3
Stefaniak-Rybicki1:1
Kwieciński-Strejczek M.0:2
Laśkiewicz-Dudek2:0
VDV OKUCIA ŁKS (5)-(7) ARMIA4:2
Rakowiecki-Gradowski1:1
Flis P.-Dalach1:1
Szymański-Matuszewski2:0
O.K. GÓRNA (6)-(9) TUSZYN3:3
Ochoński-Goszczyński0:2
Lasoń R.-Wojna1:1
Jasiak-Kurzawa2:0
ZSP NR 1 (15)-(3) WARTA2.5:3.5
Bednarek-Pawlak2:0
Bitner-Olczak0.5:1.5
Adamczewski-Sośnia0:1
Piwoński-Sośnia0:1
RELAX-IPA (12)-(10) MEGANET CAFFE4:2
Jasiński-Bujnicki0:2
Szmaciński-Bińkowski K.2:0
Cywiński-Sochaczyński2:0
SUPER TV (11)-(1) OiZ PŁ3:3
Młynarczyk-Zieliński0:2
Petrykowski-Gapa2:0
Turoboś-Pietrzak1:1
LUTNIA (16)-(14) EC IV4:2
Krawcewicz-Budkowski0:2
Domagalski-Gajek2:0
Sobczak-Kamiński2:0
EC II (8)-(13) CAISSA3:3
Musiał-Rogalski0.5:1.5
Szmidt-Baczyński2:0
Fisiak-Gejo0.5:1.5
 
Tabela po RUNDZIE VI
 
1.ICHEM (1)24.5
2.VDV OKUCIA ŁKS (2)23.5
3-4.O.K. GÓRNA (3)21.5
3-4.ARMIA (4)20.5
5.SKORPION (5)19.5
6-7.WARTA (6)18.5
6-7.RELAX-IPA (7)18.5
8-9.TUSZYN (8)17.5
8-9.LUTNIA (12)17.5
10-11.ZSP NR 1 (9)16.5
10-11.OiZ P.Ł. (11)16.5
12-13.MEGANET CAFFE (10)16
12-13.EC-II (13)16
14.SUPER TV (15)15
15.EC-IV (14)14
16.CAISSA (16)12.5
 
Najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach po RUNDZIE VI
 
Szachownica 1:
  • 1. Bednarek (ZSP Nr 1) - 100% (12/12),
  • 2. Rakowiecki (VDV OKUCIA ŁKS) - 79% (9.5/12).
  • 3-4. Stefaniak (ICHEM) - 75% (9/12),
  • Zieliński (OiZ PŁ) - 75% (6/8),
 
Szachownica 2:
  • 1. Marchwicki (MEGANET CAFFE) - 75% (6/8),
  • 2. Strejczek M. (SKORPION) - 71% (8.5/12)
  • 3. Dalach (ARMIA) - 69% (5.5/8),
 
Szachownica 3:
  • 1. Ślusarek (ARMIA) - 83% (7.5/9),
  • 2. Sośnia (WARTA) - 75% (9.5/12),
  • 3. Cywiński (RELAX) - 70% (9/12).
 
KOJARZENIA VI RUNDY
 
WARTA (3)-(2) ICHEM
VDVOKUCIA ŁKS (5)-(12) RELAX IPA
ARMIA (7)-(6) O.K. GÓRNA
SKORPION (4)-(16) LUTNIA
TUSZYN (9)-(13) CAISSA
OiZ PŁ (1)-(10) MEGANET CAFFE
ZSP Nr 1 (15)-(11) SUPER TV
EC IV (14)-(8) EC II
 
Termin rozegrania ostatniej VII rundy do 4 maja 2004 roku.
 
W przypadku nierozegrania spotkania w tym terminie, wyznaczony jest ostateczny termin sędziowski w dniu 6 maja w Ośrodku Kultury "Górna" przy ul. Siedleckiej 1 o godzinie 17:30. Nierozegranie do tego czasu spotkań VII rundy oznacza obustronny walkower dla skojarzonych drużyn.
 
JESZCZE O SYMULTANIE
Jak wspomnieliśmy w poprzednim Biuletynie jako jedyny w symultanie 20 marca w Centrum Handlowym M1 zwyciężył Mistrza Europy Andrzej Goszczyński na co dzień reprezentujący zespół Szach-Mat Tuszyn grający w naszych rozgrywkach drużynowych. Przypominamy rezultat symultany: 21,5:4,5 Oto ta partia:
 
Arc. Bartłomiej Macieja (2653)- Andrzej Goszczyński (2042)
Łódź 2004 [A29]
1.c4 e5 2.g3 Sf6 3.Gg2 d5 4.cxd5 Sxd5 5.Sc3 Sb6 6.Sf3 Sc6 7.0-0 Ge7 8.d3 0-0 9.a3 Ge6 10.Ge3 f6 11.Sd2 Wb8 12.b4 Sd5 13.Sxd5 Gxd5 14.Gxd5+ Hxd5 15.Hb3 Wfd8 16. Wfc1 a6 17.Wab1 Hxb3 18.Sxb3 Wd5 19.Sc5 Gxc5 20.bxc5 Sd8 21.a4 Kf7 22.Wb2 c6 23.Gd2 Se6 24.Ge3 Sd8 25.g4 g6 26.Kg2 Se6 27.Wb6 Sd8 28.f4 Wc8 29.f5 Wc7 30.Kf3 Kg8 31.Ke4 Wg7 32.h3 gxf5+ 33.Kxf5 e4+ 34.Kxe4 We7+ 35.Kf3 Wde5 36.Gf4 Wxe2 37.Wc4 Wa2 38.Gd6 Wee2 39.We4 Wxe4 40.dxe4 Wxa4 41.Ge7 Se6 42.Wxb7 Kf7 43.h4 Kg6 44.Wb6 a5 45.h5+ Kf7 46.Gd6 Sg5+ 47.Kf4 Ke6 48.Wxc6 Sxe4 49.Kf3 Kd5 50.Wa6 Wa3+ 51.Ke2 Kd4 52.c6 Wa2+ 53.Kf1 Ke3 54.c7 Kf3 55.Kg1 Wa1+ 56.Kh2 Sf2 0-1
 
Info: Biuletyn jest osiągalny (bezpłatnie) w następujących miejscach:
Ośrodek Kultury "Górna" ul. Siedlecka 1, u p. Andrzeja Drańczuka tel. 684-66-47 W kasie kina "Cytryna", ul. Zachodnia 81/83 tel. 632-18-59 U p. Wiesława Szymańskiego, tel. 655-28-85.
 

http://szachowavistula.pl/vistula/
vistula (at) astercity.net

Valid HTML 4.01!