Szachowa Vistula

Szachowa Vistula

Szachowa Vistula - Mistrzostwa Rosji

http://szachowavistula.pl/vistula

Szachowe Mistrzostwa Rosji rozgrywane od 1920 roku odegrały wielką rolę w niezwykłym rozwoju sztuki szachowej w tym kraju. Początkowo były organizowane co kilka lat, począwszy od 1946 roku rozgrywane są co roku.

Po II wojnie światowej mistrzostwa zostały wznowione juz w 1946 roku. Dziesięć lat przerwy w rozgrywkach nie wpłynęło korzystnie na rozwój sztuki szachowej, jednak zdobycie w roku 1948 tytułu mistrza świata przez Michaiła Botwinnika świadczy o wykonaniu w tak niesprzyjającym okresie wielkiej pracy.

Medaliści szachowych mistrzostw Rosji 1946-1959

1946 Swierdłowsk 6. Mistrzostwa
  1. Izaak Bolesławski
  2. Petr Dubinin srebro
  3. K. Kłaman srebro
  4. Jakov Estrin srebro
1947 Kujbyszew 7. Mistrzostwa Kujbyszew 1947
  1. Nikolaj Nowotelnow
  2. Aleksiej Iwaszin srebro
  3. Raszid Neżmetdinow srebro
1948 Saratow 8. Mistrzostwa Saratow 194
  1. Georgi Iliwicki
  2. Nikolaj Aratowski
  3. Wiktor Lubliński
1949 Jarosław 9. Mistrzostwa Jarosław 1949
  1. Georgi Iliwicki
  2. Petr Dubinin
  3. Nikolaj Aratowski brąz
  4. Aleksander Konstantinow brąz
1950 Gorki 10. Mistrzostwa Gorki 1950
  1. Raszid Neżmetdinow
  2. Lew Aronin srebro
  3. Izaak Bolesławski srebro
  4. Nikolaj Nowotelnow srebro
1951 Jarosław 11. Mistrzostwa Jarosław 1951
  1. Raszid Neżmetdinow
  2. Nikolai Krogius
  3. Georgi Iliwicki
1952 Tuła 12. Mistrzostwa Tuła 1952
  1. Lew Aronin złoto
  2. Nikolai Krogius złoto
  3. Grigory Goldberg
1953 Saratow 13. Mistrzostwa
  1. Raszid Neżmetdinow
  2. Lew Poługajewski
  3. Nikolai Krogius brąz
  4. Lew Aronin brąz
1954 Rostów nad Donem 14. Mistrzostwa
  1. Leonid Szamkowicz
  2. Raszid Neżmetdinow srebro
  3. W. Zurachow srebro
1955 Leningrad 15. Mistrzostwa
  1. Anatolij Łutikow
  2. Nikolai Krogius srebro
  3. Lew Poługajewski srebro
1956 Kisłowodsk 16. Mistrzostwa
  1. Leonid Szamkowicz
  2. Nikolai Krogius srebro
  3. Raszid Neżmetdinow srebro
  4. E. Stoljar srebro
1957 Krasnodar 17. Mistrzostwa
  1. Raszid Neżmetdinow
  2. W. Władimir srebro
  3. Anatolij Łutikow srebro
  4. W. Tarasow srebro
  5. Leonid Szamkowicz srebro
1958 Soczi 18. Mistrzostwa
  1. Raszid Neżmetdinow
  2. Wiktor Korcznoj srebro
  3. Lew Poługajewski srebro
  4. Semen Furman srebro
1959 Woroneż 19. Mistrzostwa
  1. Anatolij Łutikow
  2. Leonid Szamkowicz
  3. Lew Poługajewski

 

Copyright © Adam Umiastowski & Tomasz Lissowski 2020
Pismo utworzone dnia 26-12-1997