W dniach 1-6.05.2000 w Bochni odbył się 42 finał ogólnopolskich rozgrywek o Złotą Wieżę.

Wyniki końcowe ukazuje tabela:

składy pierwszych trzech drużyn:

ZPD : Hańcza : Nadnarwianka :

Największą niespodzianką mistrzostw było piąte miejsce Mechanika, który oprócz jednej I kat. (na juniorze R.Skrzypnik) miał w składzie same II kat.(!) Rzutem na taśmę trzecie miejsce wywalczyła jak zwykle waleczna drużyna z Pułtuska. Impreza została znakomicie przygotowana i przeprowadzona przez działaczy z Bochni z p. Tureckim na czele. Nie sposób nie wspomnieć o fantastycznej scenerii w jakiej graliśmy. W sali MDK wywieszone były obrazy z szachowego pleneru, nie ustępujące wcale poziomem szkicom Vincenta Van Gogha lub rysunkom naszego znakomitego Bruno Schulza ;-). Plener zorganizował p.Intendel.

Najlepsze wyniki na poszczególnych szachownicach:

I szachownica

M.Oliwa ZPD 7,5p. z 9,mm B.Sygulski Róża 7p.(walczył o pierwsze miejsce na desce praktycznie do ostatniej rundy, lecz w przedostatniej wypuścił Oliwę w pionkówce), R.Borgula Solec 6p., P.Łaszewicz Sokół 6p., J.Matlak Wisła 5p.(z 6), J,Ciruk Hańcza 5p., (kolejne oczka Elo do tyłu, ale szachownica nie była aż tak słaba ;-), poza tym liczy się przyjemność z gry, no i ten dreszcz emocji...;-) R.Czaja (II kat.;-) Mechanik 5p., D.Barwiński Pułtusk 4,5p.

II szachownica

K.Grycel Hańcza 6,5p. z 9, Z.Tyszkiewicz Pułtusk 6,5p., J.Komendecki Klucze 6,5p., R.Murawski ZPD 5,5p., S.Piter Wisła 5,5p.

III szachownica

A.Miśta Kormoran 8,5p. z 9 (remis tylko z F.Bargłowskim z Hańczy),K.Jasik ZPD 8 (przegrał tylko z Miśtą, gdyby tak zagrał Kamil Mitoń Goniec Staniątki, byłby całkiem niezły turniej na juniorze ;-), G.Iwiński Odra 6,5p., R.Skrzypnik Mechanik 6p., P.Ponikowski Orlęta 6p., .Ł.Łukomski Kordian 6p.

IV szachownica

H.Jałowiec Rolnik 8p. z 9, P.Kamińska Hańcza 7p., J.Bobowska Zarzewie 7p., L.Krawcewicz Polonia 6,5p., E.Sosnowska Pułtusk 6p.

Na pocieszenie rozegrano dwa turnieje błyskawiczne: seniorów o 7 kufli piwa oraz juniorów o worek słodyczy (w najstarszej kopalni soli w Polsce w Bochni na głębokości 223 metrów ;-).

Seniorzy :

Juniorzy:

1.R.Skrzypnik Mechanik 8,5p. z 9 2.P.Jóźwiak Polonia 6p. 3.P.Ponikowski Orlęta 6p. 4.A.Kusina Drogowiec Kraków 6p. 5.Ł.Mentel Klucze 6p. itd. 25 ucz.

Jerzy Ciruk

P.S. Równolegle ze Złotą Wieżą odbywały się mistrzostwa woj. Małopolskiego w 4-ech kategoriach. W pierwszej zwyciężył niespodziewanie, acz zasłużenie, Paweł Kukuła z Grudziądza, reprezentujący obecnie LKS Solec Kuj. 8,5p z 9, przed faworytem C.Spisakiem 8p. i R.Palusem LZS Rolnik Róża 6p. (a-ha: I nagroda 1500pln, II 1000pln III coś b.dużego, itd. nic dziwnego, że część 'rezerwowych' ze Złotej Wieży grało w tym turnieju ;-)


VCM
Copyright Adam Umiastowski & Tomasz Lissowski 2000