Zawody szachowe dla dzieci i młodzieży

Od dwóch dekad imprezy szachowe organizowane na warszawskich Bielanach mają trwały charakter. Obok imprez cyklicznych, takich jak Memoriał Dawida Przepiórki w maju i w listopadzie rozgrywane są zawody związane z pewnymi rocznicami. Maj przed laty był okresem imprez sportowych i rekreacyjnych w gminie Bielany, zaś 11 listopada obchodzona jest rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Od dawna wspiera te imprezy Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka", z silnym wsparciem Urzędu Sportu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Rozegrane w tym roku turnieje zgromadziły ponad pięćdziesiąt osób. 11 listopada 2017 r. (w sobotę) w Klubie Mieszkańców WSBM Chomiczówka Warszawa przy ul. Pabla Nerudy 1 wystartowały rozgrywki w kategorii do 8, 10, 12 i 16 lat.

W grupie do 8 lat startowało 21 dzieci, zwyciężył Dominik Nocek wynikiem 7 pkt. z 7 partii, drugie miejsce zajął Adam Nawalaniec 6 pkt., trzecie Mateusz Szabat 5 pkt.

W grupie do 10 lat startowało 13 dzieci, zawody wygrał Rafał Marczak, drugie miejsce zajął Michał Więckowski, trzeci był Michał Wolski, wszyscy zdobyli po 5 pkt. z 7 partii.

Grupa do 12 lat liczyła 14 osób, wygrał Dominik Wojna wynikiem 6,5 pkt. z 7 partii, drugie miejsce zajął Wadim Żejmo 5 pkt., trzecie miejsce zdobył Nguyen, Anh Duc 5 pkt.

Grupa do 16 lat liczyła siedmioro uczestników, wygrał Szymon Poziomkowski 5,5 pkt. z 7 partii, drugie miejsce zajął Przemysław Łaszczak 5 pkt., trzecia była Magdalena Harazińska 4 pkt.

Wyniki końcowe:

XXII TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości Polski Warszawa 2017