I Międzynarodowy Festiwal Szachowy o Puchar Puszczy Augustowskiej
Augustów 2008

  W Augustowie w dniach 10-18.05.2008 wspólnym staraniem Klubu Szachowego UMKS "Gambit" Augustow, Stowarzyszenia Rozwoju Gier Umysłowych "Strategia" oraz Firmy Szachowej "Caissa" powołany został nowy festiwal szachowy. W pierwszej edycji składał się z dwóch turniejów, rozgrywanym w tempie 90 minut na partię plus 30 sekund na posunięcie turnieju "A" oraz turnieju "B" rozgrywanym w tempie 15 minut na partię.
W głównym turnieju zwyciężył arcymistrz Andriej Kowalew z Białorusi wynikiem 7,5 pkt. z 9 partii zdobywając nagrodę w wysokości 2000zł. Kolejne miejsca zdobyli mistrz międzynarodowy Witali Koziak z Ukrainy, arcymistrz Władimir Malaniuk z Ukrainy i arcymistrz Łukasz Cyborowski z Polski, wszyscy po 7 pkt. W turnieju startowało 23. uczestników.
W turnieju "B" zwcyiężył arcymistrz Łukasz Cyborowski 7,5 pkt., przed Andriejem Kowalewem i mistrzem międzynarodowym Tomaszem Warakomskim z Polski, obaj po 7 pkt. W turnieju startowało 43 uczestników.

Marszalek, Maciej (2355) -- Kovalev, Andrei (2560)
CAISSA POL TOUR 2008 (5.1) Augustow
2008.05.13 0-1 E62
1.d4 Sf6 2.Sf3 g6 3.c4 Gg7 4.g3 O-O 5.Gg2 d6 6.O-O Sc6 7.Sc3 Gf5 8.b3 e5 9.e3 He7 10.Ga3 e4 11.Sd2 a5 12.Sd5 Sxd5 13.cxd5 Sb4 14.Gxb4 axb4 15.Hc2 Wfe8 16.Hc4 h5 17.Wfc1 c5 18.dxc6 bxc6 19.Hxc6 h4 20.Sc4 Wac8 21.Hb5 d5 22.Sb2 Ge6 23.Sa4 Wb8 24.He2 Hg5 25.Wc7 Gg4 26.He1 Nie zmieniało oceny pozycji 26.Hf1 hxg3 27.hxg3 Bf6 28.Wac1 Kg7.
hxg3 27.hxg3 Gf6

Marszałek-Kowalew

28.Wac1 Kg7 Czarne przygotowały akcję na kolumnie "h", czarny król nie może wymknąć się z opresji.
29.Wa7 Wh8 30.Wcc7 Wbf8 31.Hxb4 Hh5 32.Kf1 Hh1+! Biały król chwycony w kleszcze jest matowany. 33.Gxh1 Wxh1+ 34.Kg2 Gf3# 0-1

Wyniki turnieju "A"

M.	Tyt.	Nazwisko, imię	          Fed.	FIDE  	PZSz	Pkt.	MBch.	Bch.
1	GM 	Kovalev, Andrei (1) 	  BLR	2560	2560 	7.5	37.00	48.00
2	IM 	Koziak, Vitali (4) 	  UKR	2484	2484 	7.0	39.00	50.50
3	GM 	Malaniuk, Vladimir P (3)  UKR	2505	2505 	7.0	38.50	50.00
4	GM 	Cyborowski, Łukasz (2) 	  POL	2541	2541 	7.0	38.00	49.50
5	FM 	Marszałek, Maciej (5) 	  POL	2355	2355 	5.5	39.00	50.50
6	I+ 	Sabuk, Piotr (7) 	  POL	2044	2044 	5.0	39.00	49.50
7	I+ 	Ostrowska, Dominika (10)  POL	1829	1829 	5.0	33.50	44.00
8	I 	Sowul, Bartosz (8) 	  POL	2028	2028 	5.0	32.50	40.00
9	I 	Grabowski, Adam (13) 	  POL	1771	1771 	5.0	30.50	40.50
10	I 	Bartoszewicz, Marcin (9)  POL	1992	1992 	4.5	36.50	47.50
11	I 	Urbanski, Piotr (11) 	  POL	1786	1786 	4.5	26.50	32.00
12	I+ 	Bukowski, Wojciech (6) 	  POL	2091	2091 	4.0	37.00	48.00
13	II 	Kiołbasa, Damian (14) 	  POL	1470	1470 	4.0	34.00	42.00
14	II 	Sobolewski, Dawid (16) 	  POL	0	1800 	4.0	33.50	44.00
15	I 	Poświatowski, Michał (12) POL	1778	1778 	4.0	29.00	39.50
16	II 	Krzyżopolski, Patryk (15) POL	0	1800 	4.0	28.50	37.00
17	II 	Truszkowska, Joanna (20)  POL	0	1600 	4.0	28.50	36.50
18	II 	Kiołbasa, Oliwia (21) 	  POL	0	1600 	4.0	27.50	33.00
19	II 	Mazurek, Jerzy (18) 	  POL	0	1800 	4.0	26.00	31.50
20	III 	Ostrowski, Michał (22) 	  POL	0	1600 	3.5	26.00	31.00
21	II 	Bukowski, Adrian (17) 	  POL	0	1800 	3.0	27.00	32.50
22	III 	Roszkowski, Piotr (23) 	  POL	0	1600 	2.5	14.50	19.00
23	II 	Przybyłak, Gabriela (19)  POL	0	1600 	1.0	26.50	34.50

Wyniki turnieju "B"

M.	Tyt.	Nazwisko, imię	          Fed.	Fide  	PZSz	Pkt.	MBch.	Bch.
1	GM 	Cyborowski, Łukasz (2) 	  POL	2541	2541 	7.5	41.00	53.00
2	GM 	Kovalev, Andrei (1) 	  BLR	2559	2559 	7.0	38.50	50.50
3	IM 	Warakomski, Tomasz (4) 	  POL	2502	2502 	7.0	37.00	48.00
4	GM 	Malaniuk, Vladimir P (3)  UKR	2505	2505 	6.5	41.00	52.50
5	I 	Sowul, Bartosz (8) 	  POL	2028	2028 	6.0	39.50	51.00
6	II+ 	Alijev, Boris (6) 	  POL	2138	2138 	6.0	34.50	45.00
7	I 	Niczyporuk, Daniel (19)   POL	0	2000 	6.0	30.00	40.50
8	I 	Ryszkiewicz, Adam (10) 	  POL	1873	1873 	5.5	35.00	46.00
9	IM 	Zapolskis, Antanas (5) 	  LTU	2351	2351 	5.5	35.00	45.50
10	II 	Sobolewsk, Dawid (22) 	  POL	0	1800 	5.0	41.00	53.50
11	II 	Gałaszewski, Patryk (16)  POL	1734	1734 	5.0	35.00	44.00
12	I 	Grabowski, Adam (14) 	  POL	1771	1771 	5.0	34.50	41.50
13	I+ 	Bukowski, Wojciech (7) 	  POL	2091	2091 	5.0	34.00	44.50
14	I 	Urbański, Piotr (12) 	  POL	1786	1786 	5.0	34.00	43.50
15	II 	Kiołbasa, Damian (17) 	  POL	1470	1470 	5.0	32.50	41.50
16	I 	Ryszkiewicz, Anna (15) 	  POL	1735	1735 	5.0	32.00	41.00
17	II 	Krutul, Piotr (11) 	  POL	1849	1849 	5.0	30.00	40.50
18	III 	Łada, Michał (27) 	  POL	0	1600 	4.5	29.50	37.00
19	I 	Daniluk, Tadeusz (18) 	  POL	0	2000 	4.5	27.00	34.00
20	I 	Bartoszewicz, Marcin (9)  POL	1992	1992 	4.0	34.50	44.50
21	I 	Grygo, Cezary (20) 	  POL	0	2000 	4.0	34.00	43.50
22	I 	Bukowski, Michał (21) 	  POL	0	2000 	4.0	31.00	41.00
23	II 	Krzyżopolski, Patryk (23) POL	0	1800 	4.0	29.00	38.00
24	II 	Mazurek, Jerzy (25) 	  POL	0	1800 	4.0	26.50	32.50
25		Klejno, Marcin (32) 	  POL	0	1000 	4.0	23.00	29.00
26	I 	Poświatowski, Michał (13) POL	1778	1778 	3.5	34.50	44.50
27	II 	Bukowski, Adrian (28) 	  POL	0	1800 	3.5	31.00	38.50
28	II 	Zieliński, Piotr (24) 	  POL	0	1800 	3.0	28.50	34.50
29	II 	Kiołbasa, Oliwia (26) 	  POL	0	1600 	3.0	26.00	34.00
30	III 	Ostrowski, Michał (30) 	  POL	0	1600 	3.0	25.00	31.00
31	III 	Roszkowski, Piotr (29) 	  POL	0	1600 	3.0	22.50	27.50
32		Krutul, Michał (34) 	  POL	0	1000 	2.0	23.50	28.50
33		Krutul, Jacek (33) 	  POL	0	1000 	2.0	21.50	26.50
34	V 	Winkler, Jakub (31) 	  POL	0	1200 	0.0	23.50	30.50

Info: http://www.augustow.caissa.com.pl/
Partie (games)

http://szachowavistula.pl/vistula/

e-mail

Valid XHTML 1.0 Transitional