http://szachowavistula.pl/vistula/anin19.htm
Wawerskie Centrum Kultury, filia Anin i Wydział Sportu Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy przeprowadziły w sobotę 21 grudnia IV Turniej dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy grali w dwóch grupach, bardziej doświadczeni w grupie do 20 lat, młodsi w grupie do 10 lat.
Zawody przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, grane były w grupie "A" w tempie 10 minut plus 5 sekund, w grupie "B" w tempie 15 minut.
Uczestnicy świetnie się czuli w przyjaznych pomieszczeniach Wawerskiego Centrum Kultury. Rozgrywki toczyły się w dwóch wygodnych salach, rodzice mogli odpoczywać w sąsiednich pomieszczeniach.
W grupie "A zwyciężyli 1. Katarzyna Pastuszko 7 pkt., 2. Konrad Uziębło 5 pkt., 3. Jagoda Dzierzgowska 4,5 pkt. W grupie "B" zwyciężyli 1. Szymon Boryna 6,5 pkt. 2. Zbigniew Bagiński 6 pkt., 3. Tomasz Grochulski 6 pkt.
Sędzią głównym zawodów była Agnieszka Brustman.
Wyniki grupy "A"
M. | Kat. | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | Bchśr |
1 | I+ | Pastuszko, Katarzyna | 1260 | 1900 | UKS Czternastka Warszawa | 7.0 | 26.00 |
2 | II | Uziębło, Konrad | 1177 | 1800 | UKS Gambit-Wesoła | 5.0 | 23.50 |
3 | I | Dzierzgowska, Jagoda | 1135 | 1800 | KSz Polonia Warszawa | 4.5 | 25.00 |
4 | III | Ornoch, Jeremi | 1183 | 1600 | MOK Józefow | 4.5 | 24.50 |
5 | IV | Grotkowski, Adam | 1100 | 1400 | MOK Józefow | 4.5 | 22.50 |
6 | II | Grzelak, Piotr | 1254 | 1800 | MOK Józefów | 4.0 | 29.00 |
7 | III | Białczak, Radosław | 1004 | 1600 | UKS Gambit-Wesoła | 3.5 | 27.50 |
8 | III | Komuda, Ksawery | 1112 | 1600 | UKS Gambit-Wesoła | 3.5 | 23.50 |
9 | IV | Malicki, Jan | 0 | 1400 | MOK Józefow | 3.5 | 19.50 |
10 | IV | Bareja, Rafał | 0 | 1400 | UKS Gambit-Wesoła | 3.0 | 22.00 |
11 | III | Mielcuch, Mateusz | 0 | 1600 | Ksz SzachMatek | 2.5 | 18.00 |
12 | III | Piotrowski, Tomasz | 0 | 1600 | UKS TSz Zieloni Zielonka | 2.0 | 22.50 |
13 | IV | Sikorska, Lena | 0 | 1250 | MOK Józefow | 1.0 | 17.50 |
14 | IV | Więcławik, Jakub | 1091 | 1400 | MOK Józefow | 0.5 | 22.00 |
Wyniki grupy "B"
M. | Kat. | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | CBch | Bch. |
1 | II | Boryna, Szymon | R 1115 | 1800 | KSz Piątka Skierniewice | 6.5 | 30.50 | 33.50 |
2 | IV | Bagiński, Zbigniew | R 1120 | 1400 | KSz Polonia Warszawa | 6.0 | 28.00 | 29.00 |
3 | IV | Grochulski, Tomasz | 0 | 1400 | KSz Hetman Płock | 6.0 | 27.50 | 31.00 |
4 | III | Mielcuch, Karol | R 1053 | 1600 | KSz SzachMatek Warszawa | 5.0 | 30.00 | 32.00 |
5 | IV | Mroczkowski, Adam | 0 | 1400 | KSz Polonia Warszawa | 5.0 | 28.00 | 30.00 |
6 | IV | Petrykowski, Franciszek | 0 | 1400 | Skierniewice | 5.0 | 21.50 | 23.50 |
7 | III | Okrągły, Natan | 0 | 1600 | UKS SP 321 Warszawa - Bemowo | 4.5 | 28.50 | 31.50 |
8 | Martyn, Jan | 0 | 1000 | 4.5 | 25.50 | 28.50 | ||
9 | IV | Gajewski, Marcel | 0 | 1400 | 4.5 | 21.00 | 23.00 | |
10 | V | Beroud, Eryk | 0 | 1200 | MOK Jozefow | 4.0 | 30.00 | 31.00 |
11 | III | Ładoń, Tymoteusz | 0 | 1600 | UKS SP 321 Warszawa-Bemowo | 4.0 | 26.50 | 29.00 |
12 | IV | Kalociński, Jakub | 0 | 1400 | Warszawa | 4.0 | 26.00 | 28.00 |
13 | IV | Krokiewicz, Kacper | 0 | 1400 | Warszawa Rembertów | 4.0 | 22.50 | 23.50 |
14 | IV | Ładoń, Jeremi | 0 | 1400 | UKS SP 321 Warszawa Bemowo | 4.0 | 21.50 | 23.50 |
15 | Woliński, Ignacy | 0 | 1000 | UKS Gambit-Wesoła | 4.0 | 21.50 | 22.50 | |
16 | Romanowski, Adam | 0 | 1000 | 3.5 | 25.00 | 28.00 | ||
17 | V | Salazar Rivera, Szymon | 0 | 1200 | Warszawa, Rembertów | 3.5 | 25.00 | 27.50 |
18 | IV | Serafin, Franciszek | 0 | 1400 | UKS Czternastka Warszawa | 3.5 | 22.50 | 24.50 |
19 | IV | Sińczuk, Szymon | 0 | 1400 | MUKS Fidei Węgrów | 3.5 | 22.50 | 23.50 |
20 | Chudzik, Antoni | 0 | 1000 | Warszawa SP 52 | 3.5 | 21.00 | 23.00 | |
21 | Macikowski, Paweł | 0 | 1000 | Warszawa Wesoła | 3.5 | 19.00 | 20.00 | |
22 | V | Raff, Tymoteusz | 0 | 1200 | UKS Gambit-Wesoła | 3.0 | 22.50 | 23.50 |
23 | V | Skowroński, Tomasz | 0 | 1200 | Warszawa | 3.0 | 21.50 | 23.50 |
24 | V | Pawłowski, Jan | 0 | 1200 | MOK Jozefow | 3.0 | 20.00 | 21.00 |
25 | V | Kapuściak, Mateusz | 0 | 1200 | Warszawa, Rembertów | 3.0 | 19.50 | 20.50 |
26 | IV | Uziębło, Adrian | 0 | 1400 | UKS Gambit-Wesoła | 3.0 | 19.00 | 21.00 |
27 | V | Przybysz, Jakub | 0 | 1200 | 3.0 | 16.00 | 17.00 | |
28 | IV | Pluskwa - Dąbrowski, Maciej | 0 | 1400 | Warszawa UKS SP 321 | 2.5 | 22.00 | 24.00 |
29 | Porazińska, Antonina | 0 | 1000 | 2.5 | 21.00 | 24.00 | ||
30 | V | Malicka, Magdalena | 0 | 1100 | MOK Józefow | 2.0 | 22.00 | 23.00 |
31 | Marcinkowski, Adam | 0 | 1000 | Warszawa | 2.0 | 21.50 | 24.00 | |
32 | Łapiński, Michał | 0 | 1000 | UKS Gambit-Wesoła | 2.0 | 21.00 | 22.00 | |
33 | V | Kowalewski, Szymon | 0 | 1200 | Warszawa | 2.0 | 17.50 | 18.50 |
34 | V | Beroud, Pola | 0 | 1100 | MOK Józefow | 1.0 | 17.50 | 18.50 |
35 | V | Gajewski, Mikołaj | 0 | 1200 | Warszawa | 1.0 | 17.50 | 18.50 |
36 | Staniszewski, Jakub | 0 | 1000 | Warszawa | 1.0 | 16.00 | 17.00 |
Adam Umiastowski