INFORMACJE
Członkowie Kolegium Sędziów PZSzach, wybrani na Ogólnopolskiej Konferencji Sędziowskiej w Łączynie (14-15 października 2000):
- Bohdan DANISZKOWICZ (FIDE), PASŁĘK
- Andrzej FILIPOWICZ (FIDE), WARSZAWA,
- Jan FRANKIEWICZ (państwowa), KIELCE
- Ulrich JAHR (FIDE), BYDGOSZCZ
- Zygmunt RYLL (FIDE), SKAWINA
- Paweł SUWARSKI (państwowa), WARSZAWA
- Lista sędziów, którzy posiadają licencję i uregulowali opłatę za 2000 r
- nr lic. nazwisko i imię miasto
- Sędziowie FIDE
- 10 Bocheński Marian Kraków
- 54 Czajka Zbigniew Warszawa
- 131 Daniszkowicz Bogdan Pasłęk
- 22 Filipowicz Andrzej Warszawa
- 1 Frankiewicz Jan Kielce
- 18 Jahr Ulrich Bydgoszcz
- 92 Matlak Jacek BielskoBiała
- 47 Paderewska Regina Tczew
- 23 Popławski Tadeusz Lublin
- 8 Ryll Zygmunt Skawina
- 135 Śpiewak Miłosław Lublin
- 64 Więckowski Ryszard Wrocław
- 65 Woda Janusz Poznań
- Sędziowie kl. państw.
- 111 Augustowski Janusz Włocławek
- 33 Błażejczak Wenanty Zielona Góra
- 13 Boroch Michał Świecie
- 114 Bura Mikołaj Suwałki
- 57 Chojnicki Zenon Mielec
- 134 Ciszek Jan Chełm
- 150 Czech Jan Kielce
- 49 Delega Tomasz Warszawa
- 14 Ewert Ryszard Limanowa
- 91 Faber Ginter KędzierzynKoźle
- 109 Grodzki Andrzej Koszalin
- 125 Gromek Marek Wrocław
- 81 Gudojc Henryk Giżycko
- 11 Halamus Hieronim Katowice
- 68 Hałubek Stefan Kamienna Góra
- 53 Heliosz Jan Rydułtowy
- 48 Honza Tadeusz Chorzów
- 15 Irlik Andrzej Kraków
- 133 Janicki Jacek Wrocław
- 61 Janik Marcin Świętochłowice
- 32 Jankowski Franciszek Wałbrzych
- 43 Jaworski Edward Słupsk
- 104 Kabat Tadeusz Gdańsk
- 144 Kamila Dembecka-Sobierajewicz Poznań
- 148 Karpiński Andrzej Bydgoszcz
- 28 Kasperek Wiesław Tarnów
- 19 Kopydłowski Waldemar Leszno
- 123 Kornasiewicz Stanisław Czerwionka
- 129 Kropotow Alicja Gdynia
- 52 Krysiak Eugeniusz Warszawa
- 26 Kucharski Mariusz Jasień
- 136 Listowiecki Tadeusz Koszalin
- 100 Łobejko Marek Lublin
- 122 Marcinkowski Stanisław Świdwin
- 9 Marczak Ireneusz Lublin
- 55 Merta Zdzisław Reda
- 69 Michalski Andrzej Toruń
- 141 Miętkiewicz Andrzej Sieradz
- 77 Olczyk Antoni Łódź
- 147 OssoryaCierpicki Jerzy Pruszcz Gdański
- 46 Paciejewski Henryk Babimost
- 76 Paciejewski Ryszard Elbląg
- 115 Panek Tadeusz Gdańsk
- 149 Pawłowski Reinhold Mysłowice
- 88 Polkowski Zdzisław Lublin
- 12 Polny Stefan Miejska Górka
- 31 Ptaszyński Tomasz Sosnowiec
- 16 Pych Ryszard Kalisz
- 75 Pyda Zbigniew Lublin
- 94 Raczkowski Zygmunt Giżycko
- 142 Roman Stanisław Sanok
- 108 Rybak Józef Zamość
- 36 Samson Lucjan Kielce
- 42 Sapis Witalis Słupsk
- 5 Serwa Ryszard Kraków
- 138 Stobiecki Ryszard Łódź
- 50 Suwarski Paweł Warszawa
- 25 Szafraniec Tadeusz Katowice
- 121 Szczawiński Czesław Olsztyn
- 93 Szczepaniak Zbigniew Kalisz
- 66 Szewczak Andrzej Warszawa
- 2 Turek Kazimierz Ostrowiec Święt.
- 107 Turlej Stanisław Warszawa
- 140 Tyroń Marek Bytom
- 145 Umiastowski Adam Warszawa
- 97 Wielecki Zygmunt Gdańsk
- 102 Winiarczyk Władysław Jaworzno
- 139 Witkowski Stefan Warszawa
- 132 Wolender Zdzisław N. Skalmierzyce
- 95 Wronicz Stefan Warszawa
- 6 Zega Leszek Białystok
- 82 Żochowski Wiesław Warszawa
- Sędziowie klasy I
- 128 Abraham Zygmunt Gdynia
- 20 Budnik Kazimierz Bydgoszcz
- 41 Bukowski Zbigniew Bytów
- 74 Bysiewicz Marian Rzeszów
- 45 Cichorz Stanisław Rabka
- 126 Czepiec Marek Zabierzów
- 24 Dańczak Wilhelm Przemyśl
- 3 Derlacz Tomasz Skarżysko Kam.
- 87 Dudanowicz Leopold Olecko
- 27 Górecki Stanisław Sokołów Podl.
- 143 Hadyniak Witold Kościan
- 7 Hanusek Eugeniusz Opole
- 44 Jaworski Andrzej Słupsk
- 99 Kinasz Eugeniusz Jarosław
- 151 Kozłowski Cezary Toruń
- 119 Krynicki Henryk Ustrzyki Dolne
- 59 Kuma Bogusław Słupsk
- 85 Lasoń Marian Łódź
- 112 Mamczar Michał Wrocław
- 90 Michalska Maria Toruń
- 127 Miklosik Leon Poznań
- 110 Mostowski Bogusław Pyskowice
- 39 Narloch Zbysław Gdańsk
- 30 Obrochta Bogdan Chorzów
- 79 Olejniczak Romuald Włoszakowice
- 101 Pawłowski Paweł Toruń
- 40 Piaskowski Władysław Kościan
- 106 Rosiek Ryszard Syców
- 37 Ryszkiewicz Barbara Konin
- 113 Sankiewicz Grzegorz Grudziądz
- 4 Serwa Agnieszka Kraków
- 137 Sobociński Sławomir Łomża
- 60 Sumara Adam Krynica
- 86 Ślesiński Eugeniusz Konin
- 130 Świebocki Jan Kraków
- 120 Turecki Stanisław Staniątki
- 84 Walczak Eugeniusz Łódź
- 96 Wantuch Adam Jarocin
- 21 Wodyński Bogdan Sępólno Kraj.
- 73 Wydrowski Leszek Poznań
- 34 Zapała Jan Mszana Dolna
- 78 Zerek Bogdan Rzeszów
- 83 Ziółkowski Bolesław Rudnik n/S
- 146 Żmiejko Kazimierz Koszalin
Wiadomości
Na Kongresie FIDE, Międzynarodowej Federacji Szachowej, który odbył się podczas Szachowej Olimpiady w Istambule na przełomie października i listopada br., na wniosek Kolegium Sędziów PZSzach zatwierdzony przez Zarząd PZSzach, przyznano tytuły arbitrów międzynarodowych FIDE dwóm polskim sędziom: Janowi Frankiewiczowi z Kielc oraz Jackowi Matlakowi z Bielska Białej. Gratulujemy!
Na Kongresie IBCA, Międzynarodowej Federacji Szachistów Niewidomych i Słabowidzących, który odbył się podczas Olimpiady IBCA w Zakopanem na przełomie sierpnia i września br., na wniosek Sędziego Głównego Olimpiady, arbitra międzynarodowego, Frantiszka Blatnego, członka władz IBCA, przyznano tytuły arbitrów międzynarodowych IBCA pięciu Polakom, asystentom sędziego głównego na Olimpiadzie w Zakopanem: Tomaszowi Deledze, Ryszardowi Królikowskiemu, Rafałowi Przedmojskiemu, Annie Szewczak i Andrzejowi Szewczakowi (wszyscy z Warszawy).
Jak twierdzą dobrze poinformowane źródła, począwszy od przyszłego roku, lista rankingowa FIDE będzie oficjalnie publikowana co kwartał. Oznacza to, że sędziowie powinni bardziej sumiennie przestrzegać terminów składania sprawozdań z turniejów FIDE, a administrator rankingu w Polsce będzie zmuszony wysyłać je w zasadzie bezpośrednio po otrzymaniu sprawozdania. Nie ukazały się jeszcze oficjalne regulacje w tym zakresie.