ID #1425

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Styczniowy Turniej Szachbem

    W przeddzień zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwolennicy szachów i wolontariusze zebrali się w salach Ośrodka OKiE przy ul. Bolkowskiej 2c w Warszawie. Tłok, ścisk i pełne ekscytacji oczekiwanie sprawiło, że te dwie grupy nie przeszkadzały sobie. Liczna rzesza uczestników szachowych zawodów do lat 8 nurkowała między solidnymi sylwetkami wolontariuszy, wszystkich łączyło pragnienie zarejestrowania.
    Młodzi uczestnicy zawodów "Szachbem", rozgrywanych już po raz 125. długo musieli czekać na rozpoczęcie gry, gdyż wciąż napływali chętni. Wprawdzie surowy regulamin nakazuje zgłoszenie się do godziny 9:30, ale kto odprawi z kwitkiem pięcio- czy sześciolatka...
    Gdy wszyscy już zdołali się zapisać do zawodów okazało się, że trochę brakuje miejsca. Na szczęście w przypadku najmłodszych uczestników partie nie trwają zazwyczaj długo i opóźnień nie było.
    Kolejne zawody odbędą się we właśnie oddawanej do użytku nowej sali ośrodka przy ul. Powstańców Śląskich 108. Tam miejsca na pewno nie zabraknie, gdyż sala widowiskowa może pomieścić znacznie więcej osób.
Poniżej mały fotoreportaż z sobotnich zawodów.
      

Potrzebna rada Nie brakuje skupienia
W grupie do 8 lat potrzebna jest czasem rada, ale nie brakuje skupienia.
Dziewczynki kontra chłopcy Najlepsi
Dziewczynki kontra chłopcy, kto lepszy? Tutaj grają najlepsi.
Do 8 lat Turniej główny
Nagrodzeni w grupie do 8 lat. Nagrodzeni w turnieju głównym.


    W grupie starszej zawody wygrał Maciej Kukawski (7 pkt. z 7 partii), który prowadzi w punktacji Grand Prix z 98,54 punktami, przed Tadeuszem Moskwińskim 6 pkt., drugim w punktacji Grand Prix - 91,72. i Markiem Moskwińskim 5 pkt., trzecim w punktacji GP - 61,83.
    W grupie młodszej wygrał Jakub Ogonowski 7 pkt. z 7 partii. Drugie, trzecie miejsce zajęli Dominik Rzeszowski i Maciej Oleszek, po 5,5 pkt. W punktacji Grand Prix prowadzi Ewa Harazińska 92, 45 pkt. przed Dominikiem Rzeszowskim 81, 94, Kacprem Szymankiem 60, 59, Jakubem Ogonowskim 54, 12 itd.
    W walce o "Puchar Ośrodka Kultury i Edukacji SM WOLA" sklasyfikowanych jest już 60 dzieci. Rozgrywki trwają od września 2006, zakończą się w czerwcu 2007.
Najbliższe zawody odbędą się w dniu 17.02.2007r. (w sobotę).
Wszelkie informacje dostępne są pod adresem: http://szachbem.w.interia.pl/

Tagi: Szachbem, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu