ID #1820

XXXIV Olimpiada Szachowa Istambuł 2000

http://szachowavistula.pl/vistula/istan2000.htm

  Istanbuł gościł na przełomie października i listopada uczestników 34. olimpiady szachowej. Jednocześnie w trakcie rozgrywek odbył się 71. Kongres FIDE.
W zawodach startowało 128 zespołów męskich oraz 87 kobiecych.

Kalendarz Olimpiady:

  • 28.10.2000 Ceremonia otwarcia 34. Olimpiady, pierwsza runda.
  • 29.10. - 2.11.2000 Rundy 1-6 w godzinach 15:00 - 22:00
  • 3.11.2000 Dzień wolny, przerwa w grze
  • 4 - 10.11.2000 Rundy 7-13
  • 11.11.2000 Dzień wolny, przerwa w grze
  • 12.11.2000 Ostatnia runda, ceremonia zamknięcia oraz wręczenia nagród 34. Olimpiady Szachowej.

 

              27.10. Przyjazdy 28.10. Otwarcie 1 runda 29.10. 2 runda 30.10. 3 runda 31.10. 4 runda
1.11. 5 runda 2.11. 6 runda 3.11. Wolny dzień 4.11. 7 runda 5.11. 8 runda 6.11. 9 runda 7.11. 10 runda 8.11. 11 runda 9.11. 12 runda 10.11. 13 runda 11.11. Wolny dzień 12.11. 14 runda Zakończenie Olimpiady

 

 Olimpiada Istambuł 2000   1   2   3   4   5   6   7   8   9  10 11 12 13 14  s 
 Polska - mężczyźni  3,5 2,5 3,0 2,0 2,0 1,5 3,0 2,0 1,5 3,5 1,5 2,0 2,0 2,5  32,5/56 
 Polska - kobiety  2,5 1,5 2,0 2,0 2,0 1,0 1,5 2,0 1,0 1,5 2,5 2,0 0,0 2,5  24,0/42 

Kolejność 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14

 

  • Runda 1
  • Mężczyźni
  • Polska 3,5 - 0,5 Malezja
  • Macieja, Bartlomiej 1/2 Mas, Hafizul Hilmi
  • Socko, Bartosz 1-0 Mok, Tze-Meng
  • Kempinski, Robert 1-0 Wong, Zi
  • Blehm, Pawel 1-0 Ismail, Ahmad
  • Kobiety
  • Polska 2,5 - 0,5 IBSAA (Słabowidzący)
  • Socko, Monika 1-0 Zsiltzova-Lisenko, Lubov
  • Radziewicz, Iweta 1/2 Maeckelberg, Mieke
  • Dworakowska, Joanna 1-0 Sanchez, Esmeralda
  • Runda 8
  • Mężczyźni
  • Polska 2-2 Anglia
  • Krasenkow, Michal 1/2 Adams, Michael
  • Markowski, Tomasz 0-1 Short, Nigel
  • Socko, Bartosz 1/2 Hodgson, Julian
  • Kempinski, Robert 1-0 Speelman, John
  • Kobiety
  • Polska 2-1 Indie
  • Socko, Monika 0-1 Vijayalakshmi, S.
  • Dworakowska, Joanna 1-0 Meenakshi, S.
  • Zielinska, Marta 1-0 Shah, P
  • Runda 2
  • Mężczyźni
  • Polska 2,5 - 1,5 Australia
  • Markowski, T 0-1 Johansen, D
  • Socko,B 1-0 Wohl, A
  • Zhao, Z 1-0 Kempinski, R
  • Blehm, P 1/2 Sandler, L
  • Kobiety
  • Polska 1,5 - 1,5 Grecja
  • Socko, M 1/2 Botsari, A
  • Radziewicz, I 1/2 Makropoulou, M
  • Dworakowska, J 1/2 Kouvatsou, M
    • Runda 9
    • Mężczyźni
    • Polska 1,5 - 2,5 Uzbekistan
    • Krasenkow, Michal 0-1 Yuldashev, S
    • Macieja, Bartlomiej 1/2 Safin, S
    • Socko, Bartosz 1-0 Dzhumaev, M
    • Kempinski, Robert 0-1 Barsov, A
    • Kobiety
    • Polska 1,0 - 2,0 Czechy
  • Radziewicz, Iweta 0-1 Jackova, J
  • Dworakowska, J 0-1 Ptacnikova, L
  • Zielinska, Marta 1-0 Sikorova, O
  • Runda 3
  • Mężczyźni
  • Polska 3-1 Austria
  • Markowski, T 1-0 Danner, G
  • Macieja, B 0-1 Weiss, G
  • Socko, B 1-0 Miniboeck, G
  • Kempiński, R 1-0 Hoelzl, F
  • Kobiety
  • Polska 2-1 Dania
  • Socko, Monika 1/2 Vovk, Oksana
  • Radziewicz, Iweta 1/2 Peicheva-Hansen, Evgenia
  • Dworakowska, Joanna 1-0 Jensen, Christine
  • Runda 10
  • Mężczyźni
  • Polska 3,5-0,5 Czechy
  • Markowski, Tomasz 1-0 Babula, V.
  • Macieja, Bartosz 1-0 Blatny, P.
  • Socko, Bartosz 1-0 Oral, T.
  • Kempinski, Robert 1/2 Polak, T.
  • Kobiety
  • Polska 1,5-1,5 Litwa
  • Socko, Monika) 0-1 Varniene, R.
  • Radziewicz, Iweta 1/2 Domarkaite, L.
  • Zielinska, Marta 1-0 Batyte, D.
  • Runda 4
  • Mężczyźni
  • Polska 2-2 Chiny
  • Krasenkow, Michal 1/2 Ye, Jiangchuan
  • Markowski, Tomasz 1/2 Xu, Jun
  • Socko, Bartosz 1/2 Peng, Xiaomin
  • Kempinski, Robert 1/2 Ni, Hua
  • Kobiety
  • Polska 2-1 Łotwa
  • Socko, Monika 0-1 Reizniece, Dana
  • Radziewicz, Iweta 1-0 Voronova, Tatiana
  • Dworakowska, Joanna 1-0 Berzina, Ilze
  • Runda 11
  • Mężczyźni
  • Polska 1,5-2,5 Holandia
  • Krasenkow, Michal 0-1 Van Wely, L.
  • Markowski, Tomasz 1/2 Piket, J.
  • Macieja, Bartlomiej 1/2 Van Der Sterren, P.
  • Blehm, Pawel 1/2 Nijboer, F.
  • Kobiety
  • Polska 2,5-0,5 Bosnia & Herzegovina
  • Socko, Monika 1/2 Misanovic, V.
  • Radziewicz, Iweta 1-0 Titova-Boric, E
  • .
  • Zielinska, Marta 1-0 Dengler, D.
  • Runda 5
  • Mężczyźni
  • Polska 2-2 Szewcja
  • Krasenkow, Michal 1/2 Andersson, Ulf
  • Macieja, Bartlomiej 1/2 Agrest, Evgenij
  • Socko, Bartosz 1-0 Akesson, Ralf
  • Blehm, Pawel 0-1 Cramling, Pia
  • Kobiety
  • Polska 2-1 Białoruś
  • Socko, Monika 1-0 Eidelson, Rakhil
  • Radziewicz, Iweta 1-0 Lagvilava, Genrieta
  • Dworakowska, Joanna 0-1 Popova, Natalija
  • Runda 12
  • Mężczyźni
  • Polska 2,0 - 2,0 Dania
  • Krasenkow, Michal 1/2 Hansen, C.
  • Markowski, Tomasz 1/2 Hansen, L.
  • Macieja, Bartlomiej 1/2 Hansen, S.
  • Blehm, Pawel 1/2 Schandorff, L.
  • Kobiety
  • Polska 2,0 - 1,0 
  • Radziewicz, Iweta 1/2 Voiska, M.
  • Dworakowska, Joanna 1-0 Velcheva, M.
  • Zielinska, Marta 1/2 Aleksieva, S.
  • Runda 6
  • Mężczyźni
  • Polska 1,5 - 2,5 USA
  • Krasenkow, Michal 0-1 Seirawan, Yasser
  • Markowski, Tomasz 1/2 Gulko, Boris
  • Socko, Bartosz 1/2 Kaidanov, Grigory
  • Kempinski, Robert 1/2 Yermolinsky, Alex
  • Kobiety
  • Polska 1-2 Węgry
  • Socko, Monika 0-1 Madl, Ildiko
  • Radziewicz, Iweta 1/2 Lakos, Nikoletta
  • Dworakowska, Joanna 1/2 Gara, Anita
  • Runda 13
  • Mężczyźni
  • Polska 2,0 - 2,0 Indie
  • Markowski, Tomasz 0-1 Sasikiran, K.
  • Macieja, Bartlomiej 1/2 Kunte, A.
  • Socko, Bartosz 1/2 Harikrishna, P.
  • Kempinski, Robert 1-0 Barua, D.
  • Kobiety
  • Polska 0,0-3,0 Rosja
  • Socko, Monika 0-1 Galliamova, A.
  • Dworakowska, Joanna 0-1 Kovalevskaya, E.
  • Zielinska, Marta 0-1 Stepovaia, T.
  • Runda 7
  • Mężczyźni
  • Polska 3-1 Łotwa
  • Krasenkow, Michal 1-0 Miezis, N
  • Markowski, Tomasz 0-1 Klovans, J
  • Macieja, Bartlomiej 1-0 Meijers, V
  • Blehm, Pawel 1-0 Neiksans, A
  • Kobiety
  • Polska 1,5-1,5 Niemcy
  • Radziewicz, Iweta 0-1 Kachiani-Gersinska, K
  • Dworakowska, Joanna 1-0 Koglin, A
  • Zielinska, Marta 1/2 Trabert, B
  • Runda 14
  • Mężczyźni
  • Polska 2,5-1,5 Rumunia
  • Krasenkow, Michał 1/2 Marin, M.
  • Macieja, Bartłomiej 1-0 Rogozenko, D.
  • Socko, Bartosz 0-1 Ionescu, C.
  • Kempinski, Robert 1-0 Badea, B.
  • Kobiety
  • Polska 2,5-0,5
  • Radziewicz, Iweta 1/2 Agrest, S.
  • Dworakowska, Joanna 1-0 Buervenich, S.
  • Zielińska, Marta 1-0 Johansson, V.


34. Olimpiada Szachowa Istambuł 2000
Partie (games)

Tags: Istambuł, Olimpiada

Related entries:

You cannot comment on this entry