ID #1084

Mistrzostwa Świata FIDE - Lista Kwalifikacyjna Mężczyzn 2001

    Lista Kwalifikacyjna Mężczyzn na rok 2001 obejmuje 128 nazwisk wraz z podaniem powodu awansu. Obok tytułu mistrza świata, mamy różnego rodzaju eliminacje, awans z różnych kontynentów, ranking Elo, rozgrywki strefowe, nominację prezydenta! oraz grę w internetcie! System wymaga zapewne jeszcze wielu udoskonaleń, gdyż musi pogodzić zarówno zasadę szerokiego dostępu do rozgrywek o mistrzostwo świata wybitnych szachistów, jak i awansu z rozgrywek różnego szczebla zaprojektowanych i uruchomionych wcześniej.

 

No.NazwiskoImięTyt.FedFIDEPartiiAwans
1 Anand, Viswanathan g IND 2797 6 Mistrz Świata
2 Adams, Michael g ENG 2744 19 Półfinalista
3 Morozevich, Alexander g RUS 2739 22 Elo
4 Ivanchuk, Vassily g UKR 2731 0 Elo
5 Leko, Peter g HUN 2730 0 Elo
6 Bareev, Evgeny g RUS 2719 29 Elo
7 Gelfand, Boris g ISR 2714 13 Elo
8 Topalov, Vesselin g BUL 2711 9 Elo
9 Shirov, Alexei g ESP 2706 21 Kontynuacja
10 Kazimdzanov, Rustam g UZB 2704 20 Elo
11 Smirin, Ilia g ISR 2702 30 Elo
12 Khalifman, Alexander g RUS 2699 16 Elo
13 Van Wely, Loek g NED 2695 44 Elo
14 Georgiev, Kiril g BUL 2695 32 Elo
15 Svidler, Peter g RUS 2695 9 Elo
16 Karpov, Anatoly g RUS 2692 0 Elo
17 Dreev, Alexey g RUS 2690 18 Elo
18 Polgar, Judit g HUN 2686 13 Elo
19 Ponomariov, Ruslan g UKR 2684 29 Europa
20 Ye Jiangchuan g CHN 2677 20 Elo
21 Lautier, Joel g FRA 2675 40 Europa
22 Short, Nigel g ENG 2675 23 Elo
23 Azmaiparashvili, Zurab g GEO 2674 22 Elo
24 Grischuk, Alexander g RUS 2669 20 Półfinalista
25 Zhang Zhong g CHN 2667 32 Strefa 3.3
26 Beliavsky, Alexander g SLO 2659 46 Europa
27 Bologan, Viktor g MDA 2655 36 Europa
28 Nikolic, Predrag g BIH 2652 24 Europa
29 Sutovsky, Emil g ISR 2651 52 Europa
30 Vaganian, Rafael g ARM 2650 35 Europa
31 Xu Jun g CHN 2646 17 Azja
32 Tkachiev, Vladislav g FRA 2642 35 Europa
33 Rublevsky, Sergei g RUS 2639 20 Europa
34 Zvjagintsev, Vadim g RUS 2638 27 Europa
35 Gurevich, Mikhail g BEL 2633 60 Elo
36 Vallejo Pons, Francisco g ESP 2630 42 Europa
37 Dautov, Rustem g GER 2630 38 Europa
38 Sakaev, Konstantin g RUS 2630 21 Europa
39 Delchev, Alexander g BUL 2629 66 Europa
40 Lastin, Alexander g RUS 2628 37 Europa
41 Motylev, Alexander g RUS 2627 54 Europa
42 Movsesian, Sergei g CZE 2627 51 Europa
43 Ehlvest, Jaan g EST 2627 35 Europa
44 Shipov, Sergey g RUS 2625 17 Internet
45 Korchnoi, Viktor g SUI 2624 24 Nominacja Prezydenta
46 Tiviakov, Sergei g NED 2618 16 Europa
47 Milov, Vadim g SUI 2614 32 Europa
48 Milos, Gilberto g BRA 2614 20 Strefa 2.4
49 Pigusov, Evgeny g RUS 2613 47 Europa
50 Graf, Alexander g GER 2610 55 Europa
51 Nisipianu, Liviu-Dieter g ROM 2609 32 Europa
52 Lputian, Smbat g ARM 2608 22 Europa
53 Kaidanov, Gregory g USA 2605 8 Ameryka
54 Luther, Thomas g GER 2604 48 Europa
55 Asrian, Karen g ARM 2604 22 Europa
56 Gyimesi, Zoltan g HUN 2602 47 Europa
57 Gulko, Boris g USA 2602 4 Ameryka
58 Kotsur, Pavel g KAZ 2600 45 Strefa 3.4
59 Baklan, Vladimir g UKR 2599 49 Europa
60 Fedorov, Alexei g BLR 2599 22 Europa
61 Avrukh, Boris g ISR 2598 48 Europa
62 Eingorn, Vereslav g UKR 2598 47 Nominacja Prezydenta
63 Kobalija, Mihail g RUS 2595 31 Europa
64 Goldin, Alexander g USA 2594 16 Ameryka
65 Nielsen, Peter Heine g DEN 2593 45 Internet
66 Aseev, Konstantin g RUS 2591 22 Europa
67 Sasikiran, Krishnan g IND 2589 28 Strefa 3.1b
68 Macieja, Bartlomiej g POL 2588 36 Europa
69 AnastAzjan, Ashot g ARM 2588 22 Europa
70 Benjamin, Joel g USA 2587 3 Strefa 2.1
71 Dominguez, Lernier g CUB 2585 38 Strefa 2.3
72 Vescovi, Giovanni g BRA 2581 14 Strefa 2.4
73 Conquest, Stuart g ENG 2580 38 Europa
74 Khenkin, Igor g GER 2579 63 Europa
75 Volkov, Sergey g RUS 2578 34 Europa
76 Shabalov, Alexander g USA 2574 23 Strefa 2.1
77 Krasenkow, Michal g POL 2573 42 Elo
78 Bruzon, Lazaro g CUB 2573 35 Mistrz Świata Juniorów
79 Sulskis, Sarunas g LTU 2573 22 Europa
80 Ivanov, Alexander g USA 2573 19 Ameryka
81 Dao Thien Hai g VIE 2572 9 Strefa 3.2a
82 Yermolinsky, Alex g USA 2571 12 Ameryka
83 Christiansen, Larry g USA 2570 6 Strefa 2.1
84 Psakhis, Lev g ISR 2566 43 Europa
85 Lesiege, Alexandre g CAN 2564 0 Strefa 2.2
86 Radjabov, Teimour g AZE 2558 29 Nominacja Prezydenta
87 Malakhatko, Vadim g UKR 2557 49 Europa
88 Liang, Chong m CHN 2556 27 Strefa 3.3
89 Cvitan, Ognjen g CRO 2555 49 Europa
90 Timoshenko, Georgy g UKR 2554 49 Europa
91 Volokitin, Andrei m UKR 2551 54 Europa
92 Gurevich, Dmitry g USA 2550 22 Strefa 2.1
93 Savchenko, Stanislav g UKR 2549 28 Europa
94 Rogozenko, Dorian g ROM 2548 24 Internet
95 Gdanski, Jacek g POL 2537 30 Europa
96 Nguyen Anh Dung g VIE 2533 28 Strefa 3.2a
97 Hamdouchi, Hicham g MAR 2533 10 Afryka
98 Atalik, Suat g BIH 2532 63 Europa
99 Belkhodja, Slim m TUN 2531 55 Afryka
100 Zapata, Alonso g COL 2530 29 Strefa 2.3
101 Safin, Shukhrat g UZB 2529 22 Strefa 3.4
102 Nataf, Igor g FRA 2527 58 Internet
103 Harikrishna, P. g IND 2522 30 Azja
104 Yu Shaoteng m CHN 2517 22 Azja
105 Ghaem Maghami Esam g IRI 2509 53 Azja
106 Iuldachev, Saidali g UZB 2508 13 Azja
107 Campora, Daniel g ARG 2506 34 Ameryka
108 Barua, Dibyendu g IND 2499 22 Azja
109 Barsov, Alexei g UZB 2495 57 Azja
110 Li Wenliang m CHN 2494 0 Azja
111 Al-Modiahki, Mohamad g QAT 2492 18 Strefa 3.1a
112 Supatashvili, Khvicha m GEO 2487 19 Nominacja Prezydenta
113 Zhang Pengxiang m CHN 2487 0 Azja
114 Hoffman, Alejandro g ARG 2481 36 Ameryka
115 El Taher, Fouad m EGY 2477 15 Afryka
116 Felgaer, Ruben m ARG 2471 16 Strefa 2.5
117 Ganguly, Surya Sekhar m IND 2464 31 Azja
118 Simutowe, Amon m ZAM 2462 37 Afryka
119 Vlassov, Nikolai m RUS 2461 7 Internet
120 Rizouk, Aimen   ALG 2442 37 Afryka
121 Pierrot, Facundo m ARG 2425 7 Strefa 2.5
122 Cabrera, Alexis m CUB 2415 0 Ameryka
123 Gluzman, Michael m AUS 2400 13 Strefa 3.2b
124 Kobese, Watu m RSA 2373 0 Afryka
125 Shovunov, Baatr m RUS 2348 14 Nominacja Prezydenta
126 Zeliakov, Nugzar   RUS     Internet
127 Sarthou, Gaetan f FRA 2357 16 Internet
128 Touzane, Olivier m FRA 2382 22 Internet

Tags: 2001, FIDE, Lista, Mistrzostwa Świata

Related entries:

You cannot comment on this entry